zuzana3781 zuzana3781 komentáře u knih

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Skvělá humorem protkaná kniha o jednom extravagantním intelektuálovi a jeho problémech. ???? Paráda

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

Drsný popis různých podob závislosti a jejich důsledků. Výborná kniha.

Zdravá zahrada Zdravá zahrada Helena Vlašínová

Paráda, hezká inspirace pro tvorbu permakukturní zahrady s bohatým životem. Moc pěkné.

02.03.2021 5 z 5

Diagnostika karmy 1 - Soustava autoregulace pole Diagnostika karmy 1 - Soustava autoregulace pole Sergej Nikolajevič Lazarev

Diagnostika karmy do každé domácnosti. Poukazuje na možnost souvislostí mezi tím co se nám děje, s čím se opakovaně vypořádáváme a chováním naším i našich předků v minulosti. Poukazuje na možné příčiny našich potíží v životě a nabízí zamyšlení nad jejich řešením. ???? Za mě super ????

02.03.2021 5 z 5

Neobyčejná teorie světla a látky Neobyčejná teorie světla a látky Richard P. Feynman

Výborná kniha, která trefně a jednoduše popisuje kvantovou teorii světla a přibližuje základní principy šíření částic elektromagnetického záření - fotonů. Zábavnou a nenásilnou formou se mi alespoň na chvíli podařilo myslet si, že to chápu. ???? Doporučuji!

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Paráda

Písečníci (3 povídky) Písečníci (3 povídky) George R. R. Martin

Pecková sci-fi kniha se 3 povídkami. Výborná

02.03.2021 5 z 5

Vzpomínka z dětství Leonarda da Vinci Vzpomínka z dětství Leonarda da Vinci Sigmund Freud

Zajímavý pohled na psychologii a výklad snu, který popsal Leonardo da Vinci. Freud je klasik mezi psychology a tato kniha je stručné představení jeho úvah a přístupu k psychologii člověka. Bavilo mě to, přestože si myslím že to byl taky trochu blázen :) doporučuji!

Cikánský baron a jiné povídky Cikánský baron a jiné povídky Mór Jókai

Poutavě popisuje krajinný ráz rumunského Banátu a život tehdejších obyvatel. Děj se odehrává během konfliktu s tureckými nájezdníky, v období velmi řídkého osídlení a kultivace z
tamní krajiny. Poskytuje detailní informace o tradicích a zvycích tehdejších obyvatel z různých sociálních vrstev jako například šlechtic, duchovní, cikánka, voják a další typy postav. Historicky přesný a věrný popis místních životních podmínek a tehdejších problémů. Hezké počtení, bavilo mě to.

02.03.2021 4 z 5