zuza7809 zuza7809 komentáře u knih

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Bože... Úžasný román. Jen mě mrzí, že jsem se ze začátku ztrácela v postavách. Důvod, proč jsem se nemohla nejdříve začíst.. S každou postavou jsem prožívala bolest a smutek při dopadu Kupole. Každé zklamání, kdy se nepodařilo Kupoli rozbít. Každou marnou snahu. Posledních 100-200 stran jsem se nemohla odtrhnout. Bála jsem se, jak to vlastně ve finále dopadne a netušila, kdo je vlastně celým strůjcem toho obrovského neštěstí.
Velmi kladně hodnotím zpracování postav. Bláznivý Junior, alfasamec Rennie, nebojácný Barbie, zvídavá Julia, pomocníček Carter...... Každá postava měla svá pro a proti.. Touha pomoci Andrei, nápomoc při tom, jak dostat Rennieho,..
Jej, je toho strašně moc. Každá kapitolka obsahuje pohled jiné postavy. A to utvrzuje vaši představu o tom, jaké to asi je, jak to musí být příšerné.. Hlavně pozorujete, co se během pár dnů dokáže stát z obyčejných lidí za zvířata.
O ekologickém dopadu ani nemluvě. Člověk si vlastně, než román přečte, neuvědomuje, jaké je jeho štěstí v tom, že má okolo sebe volný prostor a může dýchat čerstvý vzduch, který je pro nás tak samozřejmý...

24.09.2016 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Kniha mě chytla. Byla poutavá a co na panu Carterovi mám opravdu velmi ráda, tak jsou jeho krátké kapitoly. Přijde mi tak, že kniha sama o sobě má spád a člověk se nenudí.
V tomhle románu není nic, co bych vytkla. Jako věrná čtenářka jsem si na různé nechutnosti již zvykla, takže potoky krve, usekané prsty,... Ne, to mi nevadí.
Jsem velmi ráda, že tentokrát se případ pana Huntera nedotýkal nijak osobně, jako např. ve "Dvojitém kříži". A ani se nijak do hloubky neřešil Garciuv soukromý život s jeho ženou.
Mírně mě štve, že se pan Carter vrací k soukromým věcem hlavních hrdinů, které byly již popsány v předchozích románech (Robertova insomnie, Garciova žena,... Je toho víc, pozorný čtenář si toho všimne. Chápu, že to opakuje kvůli tomu, kdyby někdo četl čtvrtý díl série jako první knihu autora, ale pro mě jako věrného čtenáře celé série to je pasáž navíc!)
Vrah byl nečekaný a luštění celé zápletky bylo překvapivé. Nepředpokládala jsem, že by někdo takový mohl mít takové sadistické choutky. Celkové vykreslení postav bylo výborné. Spolupráce obou úřadů, sympatická Alice, která Huntera zná prakticky od dětství.
Je pár věcí, co mi tam nesedí a nad kterými mám otazníky. Nemohu to tu napsat přímo veřejně, protože by to byl spoiler, ALE i tak otázku položím.....
Co ten opravář?? Jsem jediná, kdo si všiml, že to nesedí k celkovému profilu vraha?
A proč ta zbytečná zápletka se S.W.A.T.em?? To už mi přišlo trochu zbytečné, protože vrah byl úplně někde jinde s někým jiným... Akorát další, více méně nedůležitá zápletka. I když jsem napětí prožívala dost intenzivně (hltání slov, zatajený dech, zvýšený tep,...), neustále jsem se vracela v myšlenkách k tomu, kde lítá hlavní hrdina.

03.10.2016 4 z 5