zlootec zlootec komentáře u knih

Motáky nezvěstnému Motáky nezvěstnému Karel Pecka

Zde lze získat představu o tom, co zažívají nekonečné řady muklů ve všech diktaturách zeměkoule. A o zrůdnosti té naší komunistické diktatury.

Jak málo si vážíme svobody, střechy nad hlavou, teplého jídla, čistého vzduchu a možnosti se projít pod oblohou.

18.03.2024 5 z 5

Konec civilizace aneb Překrásný nový svět Konec civilizace aneb Překrásný nový svět Aldous Huxley

Jak udržet stabilní společenské uspořádání? Zajistit, aby měl každý své místo na světě, cítil se dobrý a měl k dispozici spoustu zábavy. A pokud se přecejen občas vyskytne hloubavý člověk, tak je o něj taky postaráno. Ale hlavní úsilí směřuje k tomu, aby nikdo zbytečně nepřemýšlel a jen přijímal radosti, vhodné k jeho pevně danému společenskému postavení. Žádná pestrost, žádné konflikty, žádné riziko - to je ten krásný nový svět.

03.07.2023 5 z 5

Dívčí válka 1 Dívčí válka 1 Kóiči Óniši

Krvavé, brutální. O jednookém vojevůdci, který dal sílu a naději slabým a utlačovaným. Zejména pak malým holkám.
Je potřeba zapomenout na Jiráska, na dějepis a další zbytečnosti. Na druhou stranu, je to příběh bez nestvůr, bez kouzel, bez chapadel. Pořádná jízda s volným využitím historických reálií.

01.07.2023 5 z 5