Zidanek Zidanek komentáře u knih

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Novodobý western, tak by se tato kniha dala nazvat nebo ji tak nazvu alespoň já. Začínají se mi líbit McCarthyovky, jeho styl a jeho nenáročnost. Zamotaný příběh a spousta zajímavých myšlenek dělá toto dílo skutečným skvostem.

20.03.2013 5 z 5

Jak svět doopravdy funguje Jak svět doopravdy funguje Václav Smil

Musím říct, že po přečtení mi dochází nějaké souvislosti co se současného fungování světa týče. Pohledy pana Smila na různé aspekty mi přijdou naprosto úžasné, například "víte kolik nafty je potřeba na 1kg chleba?" Nebo "jak se změnil potřebný čas na výrobu 1kg pšenice během dvou staletí?" Nebo znáte "čtyři pilíře moderní civilizace?" Nebo "víte kolik rudy je nutné překopat pro získání materiálů potřebných pro výrobu baterie elektromobilu?" To je jen výčet toho co mě právě napadlo ale v knize je toho mnohem více.
Už to tu zaznělo v předešlých komentářích, ale co musím vytknout je místy složitost jakou je konkrétní problematika vyložena, až moc komplexní věty navíc narušované množstvím závorek učiní text nesrozumitelný na první přečtení...

26.07.2023 5 z 5

Hefty, fóry, moudrosti Hefty, fóry, moudrosti Jan Werich

Skvělá kniha plná moudrostí do života nad kterými se člověk musí zamyslet.

15.02.2013 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Na začátku mě odrazovalo brutální pojetí a slova, která jsem si musel dohledat ve slovníčku. Později jsem si však zvykl, a dokonce jsem si to užíval. Kniha je plná zvratů a je obrovsky rozsáhlá, jen tak na ni nezapomenu. Potěšilo mě, že Alex nakonec dospěl :)

17.01.2013 5 z 5