Zdeněk19 Zdeněk19 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Předně musím říct, že od knihy jsem nic nečekal a narazil na ni v knihovně náhodou, o to větší byl konečný efekt.Naprosto skvěle jsou přiřazeny jednotlivé lidské vlastnosti a chování k zvířatům na farmě.

Nadčasové téma, které se táhne už od počátku civilizace a asi se potáhne i nadále v budoucnu lidskými dějinami.Lze jej interpretovat nejen na komunismus, ale i na současnou dobu, kdy jsou si vždy někteří rovnější než jiní.Touha po moci a penězích existuje za každého režimu.

22.01.2016 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Vřele doporučuji k přečtení, i když je pravda, že ne každý bude mít žaludek číst o člověku jako byl Rudolf Höss. Nicméně po přečtení si člověk více uvědomí jak lze výchovou, pedantstvím a strachem vytvořit člověka jakým byl právě Rudolf Höss, který nelitoval toho co udělal ani neměl strach ze smrti neboť jen plnil rozkazy, k čemuž byl veden od dětství. Díky první části knihy, pak lze lépe chápat všechny následující události, které se odehrály mezi lety 1939 - 1945. Skvěle je v knize vylíčena pasáž, kdy jede Lang na obhlídku spalovacích jam, v tu chvíli jsem se necítil dvakrát příjemně.

21.01.2016 5 z 5