Zdeněk Ludka Zdeněk Ludka komentáře u knih

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Klasika české literatury .kdo neumí posoudit dějiny a snahu kterehokoliv autora nebo autorů o zachování českého jazyka v době kdy se tady rozpínal jazyk německý,nemá právo posuzovat která kniha je nejlepší nebo nejhorší.To můžere také zařadit do nejhorších děl knihy autorů jako je K.H.Borovský,K.H.Mácha,F,Čelakovský,Neruda,B.Němcová,I.Olbracht a další.To že to byla povinná četba nic nemění na tom,že tyto knihy,básně v tu dobu posilovaly sebevědomí Čechů před německým jazykem a zaslouží si být v knihovnách na čestném místě.

22.09.2013 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Je to kniha,která se čte jedním dechem,absurdita války,popis života vojáků jak na frontě tak i v nemocnici si někdy vyžaduje silné nervy.

28.06.2013 5 z 5

Skaláci Skaláci Alois Jirásek

Alois Jirásek je z jednim zmála autorů,který nám přibližuje doby dávno minulé.Ukazuje ve svých knihách neustálý boj proti zvůli šlechty,kdy panstvo mělo obyčejného člověka pouze jako výrobní nástroj pro zvyšování svých zisků. Mám rád Jiráska a jeho knihy,sice třeba popisuje na jedné stránce krajinu kde se děj momentálně děje,ale kdo má představivost tak se sám při čtení přenese do té doby a do toho prostředí.

20.10.2012

Ohlas písní ruských / Ohlas písní českých Ohlas písní ruských / Ohlas písní českých František Ladislav Čelakovský

Souhlasím že knihy,které byly jako povinná četba nepatří do knih ,které by se měli zatratit nebo je vůbec nečíst.Tady by měla platit zásada, kniha se mi líbí nebo nelíbí a dost. Také by se do toho neměla plést politika.

22.09.2013 5 z 5

Psohlavci Psohlavci Alois Jirásek

V každé době si chce majitel podmanit dělníky aby měl co největší zisk,tak to bylo i na Chodsku.Stará privilegia jsou roztrhaná,odpor je zlomen,vůdce popraven.Vládnoucí třída si myslela a myslí,že může vše.

20.05.2013 5 z 5

Jurášek Jurášek Jiří Sosnar

Dobrá kniha,i děti svým způsobem po boku dospělých bojovalo proti fašistům.Svoboda k nám přicházela z SSSR ve formě partyzánských výsadků.

20.10.2012 5 z 5

Proti všem Proti všem Alois Jirásek

Další z knih která se snaží vysvětlit skutečnost normálních lidí v boji proti šlechtě ,cizákům, církvi. Obyčejní a prostí lidé umírali za svobodu jak názoru tak i náboženství.

20.05.2013