Yvette Yvette komentáře u knih

Skryj mě ve svém srdci Skryj mě ve svém srdci Torsten Pettersson

Skvěle napsaná kniha se zajímavou zápletkou a nahlédnutím do mysli "hlavních hrdinů". Promilovníky dobrých detektivek určitě doporučuji.

13.07.2012 5 z 5

Dobrodružství v době ledové Dobrodružství v době ledové Mary Pope Osborne

Na knížkách z této série se mi líbí, že děti s něčím seznamují, žádné ledabylé vyprávění o ničem. Má to jasný a i předem daný děj, stačí jedna přečtená kniha a dítě už ví, jaký bude konec i u těch dalších, ale texty jsou záživné, pro menší děti poutavé.

Záhada ukradených diamantů Záhada ukradených diamantů Martin Widmark

Moc hezká detektivka pro děti, povedená. Zajímavý děj, logické uvažování, dětem se bude líbit.

Zimní královna Zimní královna Zora Beráková

Jako román o osudech zajímavé postavy dějin mě nenadchnul, opět jeden z příkladů, kdy mě zklamala anotace:-( Ale kdo čte rád spíše o historických událostech než jejich příbězích, knihu ocení.

12.07.2012 2 z 5

Strýček Ludvík v honduraských stepích Strýček Ludvík v honduraských stepích Jannec Levi

Moc krásná knížka nejen pro malé čtenáře. Pobaví se i dospělí. Doslova Baron Prášil...

Případ úzké dýky Případ úzké dýky Stanislav Češka

Velmi dobrý příběh, nadchne jak příznivce detektivek, tak ty, kteří čtou rádi historické věci.

Léto na Vrbovém jezeře Léto na Vrbovém jezeře Susan Wiggs

Skvělá oddechovka, fakt na dovolenou, nic náročného, ale příjemné čtení.

Strindbergova hvězda Strindbergova hvězda Jan Wallentin

Zajímavá kniha, určitě není určená pro milovníky jednoduchých zápletek, spíš pro náročné. Sice mi místy připomínala úryvky z určitých filmů, ale celkově ji hodnotím jako dobrou knihu. Pravdou je, že ten konec mě fakt zklamal, čekala bych něco úplně jiného, než takovou blbost...

12.07.2012