Yvette

Strindbergova hvězdaStrindbergova hvězdaJan Wallentin

Zajímavá kniha, určitě není určená pro milovníky jednoduchých zápletek, spíš pro náročné. Sice mi místy připomínala úryvky z určitých filmů, ale celkově ji hodnotím jako dobrou knihu. Pravdou je, že ten konec mě fakt zklamal, čekala bych něco úplně jiného, než takovou blbost...

Léto na Vrbovém jezeřeLéto na Vrbovém jezeřeSusan Wiggs

Skvělá oddechovka, fakt na dovolenou, nic náročného, ale příjemné čtení.

12.07.2012

Případ úzké dýkyPřípad úzké dýkyStanislav Češka

Velmi dobrý příběh, nadchne jak příznivce detektivek, tak ty, kteří čtou rádi historické věci.

12.07.2012

Strýček Ludvík v honduraských stepíchStrýček Ludvík v honduraských stepíchJannec Levi

Moc krásná knížka nejen pro malé čtenáře. Pobaví se i dospělí. Doslova Baron Prášil...

Zimní královnaZimní královnaZora Beráková

Jako román o osudech zajímavé postavy dějin mě nenadchnul, opět jeden z příkladů, kdy mě zklamala anotace:-( Ale kdo čte rád spíše o historických událostech než jejich příbězích, knihu ocení.

12.07.2012

Záhada ukradených diamantůZáhada ukradených diamantůMartin Widmark

Moc hezká detektivka pro děti, povedená. Zajímavý děj, logické uvažování, dětem se bude líbit.

Dobrodružství v době ledovéDobrodružství v době ledovéMary Pope Osborne

Na knížkách z této série se mi líbí, že děti s něčím seznamují, žádné ledabylé vyprávění o ničem. Má to jasný a i předem daný děj, stačí jedna přečtená kniha a dítě už ví, jaký bude konec i u těch dalších, ale texty jsou záživné, pro menší děti poutavé.

12.07.2012

Skryj mě ve svém srdciSkryj mě ve svém srdciTorsten Pettersson

Skvěle napsaná kniha se zajímavou zápletkou a nahlédnutím do mysli "hlavních hrdinů". Promilovníky dobrých detektivek určitě doporučuji.

13.07.2012