Yunnan Yunnan komentáře u knih

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Vynikající (jako ostatně každá, kterou jsem doposud četl) detektivka. Jak už přede mnou napsali jiní, skvěle vykreslená atmosféra anglického venkova, člověk jako by tam přímo byl :o). A jak se to ke konci vystupňovalo, to bylo vážně něco.

12.08.2012 5 z 5

Kniha proměn Kniha proměn Brigitte Hamman

Nový, celkem zajímavý překlad Knihy proměn, psaný v dnešním jazyce a poměrně čtivě a srozumitelně. Její zřejmě největší slabinou je absence "Deseti křídel", komentářů k věštebné "první části" Knihy proměn. Knihu bych tak doporučil jako "doplněk" ke Knize proměn mistrně přeložené naším sinologem Oldřichem Králem, která je už samozřejmě ke "čtení" mnohem náročnější :o).

26.07.2012 5 z 5

Tajemná země Nippon Tajemná země Nippon Jiří Janoš

Vynikající kniha našeho známého japanologa a koreanisty Jiřího Janoše, který nás čtivou formou seznamuje s Japonskem, jeho historií a současností. Ale také s životy běžných lidí.

24.01.2012 5 z 5

Čínsko-český, česko-čínský slovník Čínsko-český, česko-čínský slovník Jaromír Vochala

Výborný čínsko-český, česko-čínský slovník, který tu dlouhá léta chyběl. Velká pomoc pro všechny studenty čínštiny a rovněž pro Číňany, žijící zde v Čechách. Používám jej k velké spokojenosti.

09.01.2012 5 z 5

Cesta k lásce Cesta k lásce Anthony De Mello

Vynikající malá knížečka s neskutečným obsahem.

01.12.2011 5 z 5

Reiki - metoda přírodního lečení Reiki - metoda přírodního lečení Mari Hall

Této nevelké knížečce vděčím za setkání s metodou Reiki a za vším, co mne později potkalo. Spoustu přátel a zážitků.

18.11.2011 5 z 5