Tajemná země Nippon

Tajemná země Nippon https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22678/bmid_tajemna-zeme-nippon-rhd-22678.jpg 5 27 3

V devíti kapitolách kniha seznamuje s původem japonského národa, s nejstaršími dějinami a kulturou. Japonsko bývá často nazýváno zemí samurajů. Dovedete si ale představit, jací byli japonští samurajové ve skutečnosti? Jak a kdy se poprvé objevili v Japonsku? Byli to opravdu takoví tvrdí zabijáci, jaké známe z některých akčních filmů? Přestože je dnes Japonsko známé hlavně jako hospodářská velmoc chrlící do světa automobily, televizory, počítače minulost této země zůstává stále opředena záhadami. Tato kniha se pokusí objasnit alespoň některé z nich.... celý text

Muhibbis
21.03.2015 5 z 5

Nech by som sa akokoľvek snažila, nedokázala by som na tejto knihe nájsť nijaké chyby. Svoj účel - poučiť menej informovaných čitateľov ako ja o Japonsku, jeho histórií a kultúre - splnila, je čitateľná a zaujímavá, jednoducho má všetko, čo sa od populárno-náučnej literatúry vyžaduje. Navyše som ju prečítala rýchlejšie ako Kto chytá v žite - a to je už čo povedať!

eraserhead
29.07.2014 5 z 5

Nelze jinak. I když jsem tedy očekával více informací a pohledů ze současnosti (i té, kdy kniha vznikla), jsem navýsost spokojen. Autorovi se výtečně podařilo skloubit nápaditost s přísunem informací. Dozvěděl jsem se toho hodně, až jsem byl častokrát mile překvapen. Již pro svou "útlost" (co to je dvě stě stran když jde o tak zajímavou zemi) vám kniha neřekne vše, přesto je něčím více než jen povedeným úvodem do tématiky. Už zase miluju Japonsko o něco více. i díky této knize.

Yunnan
24.01.2012 5 z 5

Vynikající kniha našeho známého japanologa a koreanisty Jiřího Janoše, který nás čtivou formou seznamuje s Japonskem, jeho historií a současností. Ale také s životy běžných lidí.

Japonsko

Jiří Janoš