Yunnan - Komentáře

Smrt darebákaSmrt darebákaC. Graham

Miluji Barnabyho a díky televiznímu zpracování se sympatickými herci, ho "vidím" i při čtení knížek, které se mi čtou velmi dobře. A jak už uživatelka LG73 napsala, je super, že si přečtete myšlenkové pochody zúčastněných postav.

Řecká ruleta – Příběhy lidí v nejisté doběŘecká ruleta – Příběhy lidí v nejisté doběP. Smetanová

Dokonalá a velmi smutná kniha, která ukazuje podstatu a fungování EU. Kromě "Korfu bez průvodce" jsem přečetl všechny knihy Pavly Smetanové a jsem nadšen. Řekové a Řecko mi byli vždycky velmi blízcí a Pavla jen potvrzuje a prohlubuje moje pocity. A nenechme se mýlit, nejsme na tom o moc lépe. Akorát se u nás na palubě ještě stále hraje a tančí. Ale jak dlouho...

Jóga proti bolestem v zádechJóga proti bolestem v zádechP. s. Maheshwarananda

Vynikající soubor cviků rozdělených do osmi dílů se stoupající obtížností, které výborně protáhnou svaly zad i nohou. Mám za sebou teprve první díl a asi tři týdny cvičení a již pociťuji první blahodárné účinky. A díky ní také přežívám dvanáctihodinové směny na nohách v práci. Protože ta bolest zad po takové dvanáctce bývá strašná.

První dotekyPrvní dotekyF. Malotín

Nemám ji ještě úplně přečtenou, jelikož je to učebnice a tak to bude proces na hodně dlouho :o). Ale je vynikající, snad se mi díky ní opět podaří navázat ztracený kontakt s mou drahou flétnou.

Příčná flétnaPříčná flétnaF. Malotín

Výborná škola, provázela mne mými začátky s tímto nádherným nástrojem.

Pod cypřišem se sklenkou ouzaPod cypřišem se sklenkou ouzaP. Smetanová

Úžasná knížka, plná humoru a vtipných postřehů z Korfu. Miluji Řeky a Řecko, snad se mi někdy podaří na Korfu se podívat a strávit tam nějaký čas.

Křehké věciKřehké věciN. Gaiman

Můj druhý Gaiman, po vynikajícím Nikdykde, povídková sbírka. Pro mne výborná. Poslední povídka, Vládce glenu, ve mně zanechala hluboký stín smutku. Výborná povídka...

KlíčKlíčD. Tanizaki

Výborný, vynikající Džuničiró. Nobelovu cenu za literaturu by si skutečně zasloužil. Už se těším na jeho Sestry Makiokovy. Miluji jeho dar a schopnost popisu a děje. Mám moc rád tenhle vypravěčský dar japonských autorů, jako je právě Džuničiró Tanizaki, Jasunari Kawabata a další. Vtáhnou vás plně do děje a nepustí dřív než na poslední stránce knihy. A někdy ani potom ne... :o)

30.10.2016

Parfém bláznivého tanceParfém bláznivého tanceT. Robbins

Dokonalá kniha, vtipná, moudrá, okouzlující a velmi k zamyšlení. Deset hvězdiček z pěti :o). A navíc darovaná mému srdci drahou bytostí.

14.10.2016

Vlčí ostrovVlčí ostrovL. Rolstad

Kniha si mě přitáhla svou nádhernou obálkou i zajímavým názvem a musím říct, že jsem ani jednou nezalitoval, že jsem po ní sáhl. Je trochu podobná svým stylem (akorát se tak úplně nejedná o pouť) knize Divočina od Cheryl Strayedové. A musíte si trochu zvyknout na autorčin styl psaní bez přímé řeči. Kniha mě okamžetě pohltila a s úžasem jsem sledoval životní cestu autorky v kanadské divočině a musel jsem několikrát hluboce smeknout před její odvahou a silou. Kniha je útlá svým rozsahem, ale hluboká svými myšlenkami a dala mi opravdu hodně.

19.09.2016

Poprask v sýrové uličcePoprask v sýrové uličceR. Fulghum

Úžasný pan Fulghum, který pohladí svými slovy duši. "Copak by sis dal, brouku, k večeři?" :o))

26.06.2016

Podpis všech věcíPodpis všech věcíE. Gilbert

Pro Stromy: Když, jak píšete, "po všech stránkách snad nejkrásnější kniha ze všech, co jsem kdy četla", proč potom hodnotíte knihu jako "odpad"?

19.06.2015

Podoben mraku život plyne...Podoben mraku život plyne.... Šótecu

Krásná sbírka básní, mně dosud neznámého autora, doplněná nádhernými obrazy japonských umělců.

02.06.2015

DivočinaDivočinaC. Strayed

Velice zajímavá kniha, která ke mně přišla v naprosto dokonale pravou chvíli. V době, kdy jsem si řešil lehce podobné rodinné a osobní záležitosti (ne, heroin a jiné drogy, to opravdu nebyl :o)) a díky ní si uvědomil pár, pro mne, velmi důležitých věcí. Mimo jiné to, jak jsem vlastně šťastný a bohatý. A kdyby nic jiného, tak u mne tato kniha zafungovala na 120%. A za to patří Cheryl můj neskonalý dík.
A kromě toho jsem se u čtení moc bavil a prožíval její cestu, radosti a útrapy. Asi ve mně nevyvolala takovou chuť vyrazit na pouť, ale to v mém případě nevadí.

01.06.2015

Mistr Sun o válečném umění / Mistr Sun o básnickém uměníMistr Sun o válečném umění / Mistr Sun o básnickém uměníJ. Kolář

Výborná a nádherně zpracovaná kniha Mistra Suna v excelentním překladu pana Oldřicha Krále, s jeho kaligrafií. A navíc, pro mne milovníka básní a poezie, opatřené básnickou replikou na Mistra Suna básníkem Jiřím Kolářem.

01.06.2015

TvarytmyTvarytmyP. Brzáková

Další výborná kniha od pana Duška s jeho neuvěřitelnou lehkostí. Moc jsem si ji užíval. A musím se smát, jak si mě Tma "přitahuje" :o). Uvažuji o vstupu už docela dlouho a vždycky, když na to přestanu myslet, připomene se mi - (Holger Kalweit, Andrew Alois Urbiš a teď i Jaroslav Dušek :o)).

24.03.2015

Kdyby tak na mě někdo někde čekalKdyby tak na mě někdo někde čekalA. Gavalda

Výborné to bylo, moc mě to bavilo, škoda jen, že některé povídky byly tak krátké, zasluhovaly by si i delší rozsah.

20.01.2015

Levandulový pokojLevandulový pokojN. George

Výborná kniha! Čte se úplně sama. Příběh volně plyne a těšíte se na každou další stránku až se dozvíte víc. Mně, coby knihkupci, byla ještě o to bližší :o). Nebylo by špatné mít schopnost Jeana Perdua, nahlédnout do duše zákazníka a dokázat odhadnout jaká kniha je pro něj nejlepší :o). Ovšem tu situaci s dopisem bych zažít nechtěl. Jak už bylo v jedné recenzi napsáno, občas kniha čte vás :o). A navíc, je z mé oblíbené Francie a dokonce Provence, takže jsem si příjemně vychutnal. Obálka knihy je příjemně sametová, takže se velmi příjmně drží v ruce :o).

13.01.2015

Hledání přítomného okamžikuHledání přítomného okamžikuR. Ozeki

Velmi zajímavá kniha. Jak píše petaSk, dějová linka Naoko je podstatně zajímavější a také mnohem děsivější, když si uvědomíme, co se pravděpodobně ve školách a jinde odehrává (a určitě ne jen v Japonsku), než děj Ruth. Navíc mě potěšily dialogy a věty v japonštině a jejich hlubší vysvětlení. Co mě ale zamrzelo, že si překladatelka (případně nakladatel) nedal tu práci a nenechal zkontrolovat přepis "výslovnosti" japonských slov a názvů či jmen. Stalo se tak, že i v jednom slově (jméně) byl zkombinován anglický a český přepis dohromady, což působí velmi rušivě. Správně měl být použit, podle českých pravidel, přepis český a nebo případně nechat všude přepis anglický, což by ale ideální nebylo. Aspoň by to však nebylo matoucí, pro člověka neznalého.

05.01.2015

Lepší životLepší životA. Gavalda

No páni!! Tak to bylo něco! Už první část o Mathilde byla docela hustá, ale to, co přišlo v druhé části knihy o Yannovi, to se nedá slovy vůbec popsat. Ta kniha mě úplně rozbourala. Aby mě vzápětí složila zpátky. Jiného, "nového". Kdo jste Anno Gavalda, že svého čtenáře rozložíte na atomy a zase ho dáte dohromady změněného? Ze srdce Vám za to děkuji! A jak už tu bylo řečeno, nenechte se odradit prvním příběhem o Mathilde, budete odměněni v druhém příběhu :o).
Možná jsem ale jen měl "štěstí", kdo ví...?

06.11.2014

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaE. Boček

Moc se mi to líbilo. Už dlouho jsem se u knihy tak nenasmál, jako zde nad Aristokratkou. První třetinu jsem četl ve vlaku cestou do Jižních Čech a vlak byl naštěstí poloprázdný, protože smát se potichu, či v duchu prostě nešlo :o)).

03.10.2014

Norské dřevoNorské dřevoH. Murakami

Ach Haruki Haruki, co jsi mi to zase udělal...? Napřed Kafka a teď Tóru :o)). Nemá smysl zde opakovat to, co už mnohokrát a lépe napsali druzí čtenáři. Pro mne dokonalé. Stýská se mi po Tóruovi, Naoko, Midori a Reiko...

28.08.2014

Kafka na pobřežíKafka na pobřežíH. Murakami

No, tak to byl mazec! Ještě teď asi 14 dní po přečtení se z toho vzpamatovávám. Můj první Murakami a hned taková síla! Nemá smysl opakovat, co zde již mnohem lépe popsali ostatní. Ale jsem naprosto uchvácen stylem psaní pana Murakamiho. A moc se mi stýská po slečně Saeki, panu Óšimovi, Kafkovi a panu Nakatovi. Mohlo to být klidně delší :o)). A už se těším, až se do toho začtu znovu...

20.08.2014

Po otřesechPo otřesechH. Murakami

Opěk skvělý Murakami, který mě ani v nejmenším nezklamal a často v povídkách překvapil. Nejlepší jsou pro mne Medovníky, ale potěšily i ostatní povídky. Jen mi občas bylo líto, že jsou tak krátké :o).

16.08.2014

Kolo lží: Pád Lance ArmstrongaKolo lží: Pád Lance ArmstrongaJ. Macur

Přesně! Naprostý souhlas s reader.007. Jako by byl jediný, kdo užil doping. Ale hezky se na něm vydělává... Už ho nechte na pokoji!

09.07.2014

Nádherné troskyNádherné troskyJ. Walter

Mazec! Neskutečná kniha! Jsem z ní úplně hotový! Právě jsem jí dočetl, je ve mně hluboce uložena. Musím si ji přečíst znovu...

22.05.2014

Do slov má láska odívá seDo slov má láska odívá seO. n. Komači

Naprosto souhlasím s uživatelem dynamo, jedním slovem, nádhera...

Do listů slov má báseň odívá se...

A nakreslím-li slovo žal,
jako by z listů kapky rosy nabíral.
Anebo ještě spíše,
to pro lásku tak dávno ztracenou
mé slzy kutálejí se tiše.

16.07.2013

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiR. Riggs

Pro mne vynikající kniha, od začátku až do konce, plná napětí a "milých" situací. Temná mně nepřipadala vůbec. Zůstala po jejím přečtení velká nostalgie... Těším se na pokračování.

05.03.2013

Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün SongHlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün SongP. Brzáková

Kniha je od 28. ledna v prodeji a je velice zajímavá. Jsem zatím na začátku, ale jsem jí docela uchvácen. Feng-yün Song mám moc rád a tahle kniha vypadá opravdu dobře :o).

31.01.2013

Ze mě : cesta Blázna a vnitřní svět Jaroslava DuškaZe mě : cesta Blázna a vnitřní svět Jaroslava DuškaP. Brzáková

Vynikající kniha. Úplně mě nadchla :o). Jarda dokáže mluvit o spoustě věcí tak jednoduše a srozumitelně a zároveň čtivě, že se vám vryjí do paměti a jste schopni si je zpětně vybavit a použít, což je u tohoto typu knih velmi důležité.

12.11.2012

Vrátka z bambusuVrátka z bambusu*. antologie

Zajímavá sbírka devíti japonských próz od japonských spisovatelů, velmi dobře přeložených naší přední japanoložkou Vlastou Winkelhöferovou, ze kterých se, čtivou formou, dozvídáme něco málo (zas tak málo toho není) o způsobu života v předválečném Japonsku.
Povídky se čtou velice dobře, ovšem zůstala mi po nich nostalgie a smutek v srdci.

21.08.2012

Oznamuje se vraždaOznamuje se vraždaA. Christie

Vynikající (jako ostatně každá, kterou jsem doposud četl) detektivka. Jak už přede mnou napsali jiní, skvěle vykreslená atmosféra anglického venkova, člověk jako by tam přímo byl :o). A jak se to ke konci vystupňovalo, to bylo vážně něco.

12.08.2012

Kniha proměnKniha proměnB. Hamman

Nový, celkem zajímavý překlad Knihy proměn, psaný v dnešním jazyce a poměrně čtivě a srozumitelně. Její zřejmě největší slabinou je absence "Deseti křídel", komentářů k věštebné "první části" Knihy proměn. Knihu bych tak doporučil jako "doplněk" ke Knize proměn mistrně přeložené naším sinologem Oldřichem Králem, která je už samozřejmě ke "čtení" mnohem náročnější :o).

26.07.2012

Tajemná země NipponTajemná země NipponJ. Janoš

Vynikající kniha našeho známého japanologa a koreanisty Jiřího Janoše, který nás čtivou formou seznamuje s Japonskem, jeho historií a současností. Ale také s životy běžných lidí.

24.01.2012

Čínsko-český, česko-čínský slovníkČínsko-český, česko-čínský slovníkJ. Vochala

Výborný čínsko-český, česko-čínský slovník, který tu dlouhá léta chyběl. Velká pomoc pro všechny studenty čínštiny a rovněž pro Číňany, žijící zde v Čechách. Používám jej k velké spokojenosti.

09.01.2012

Cesta k lásceCesta k lásceA. d. Mello

Vynikající malá knížečka s neskutečným obsahem.

01.12.2011

Reiki - metoda přírodního lečeníReiki - metoda přírodního lečeníM. Hall

Této nevelké knížečce vděčím za setkání s metodou Reiki a za vším, co mne později potkalo. Spoustu přátel a zážitků.

18.11.2011