Yoshik Yoshik komentáře u knih

Legendární příšery a skutečná zvířata Legendární příšery a skutečná zvířata Jaroslav Mareš

Nezapomenutelná kniha, která způsobuje těžkou závislost na knihách pana Mareše. Výborný odrazový můstek, kde zjistíte, zda je kryptozoologie pro vás. Tím, že autor pouze neteoretizuje, ale že na mnoha exotických místech světa mytické obludy skutečně hledal, se kniha pohybuje na hranici mezi cestopisy, citacemi a výklady domorodých legend a vědeckým výkladem z pohledu přírodovědce a paleontologa. Výborné.

Záhada dinosaurů Záhada dinosaurů Jaroslav Mareš

Jedna z nejlepších knih na téma dinosaurů pro už trochu poučeného laika. Psáno poutavou formou, kde ovšem obsah za formou nezaostává, čímž se kniha dost odlišuje od běžné populárně-naučné literatury. Pro mě to byla jedna ze dvou prvních knih pana Mareše, které jsem kdy četl, je tomu již více než 20 let a čtu ho stále.

Po záhadných stopách Po záhadných stopách Jaroslav Mareš

Dobrodružné cestopisné pátrání po tvorech z domorodých pověstí a hledání možného skutečného zvířete, které by mohlo být jejich předlohou, mnohdy vyhynulého. Za mne absolutní hodnocení, jedna z mých nejoblíbenějších knih napříč všemi autory i žánry.