vrgulnik vrgulnik komentáře u knih

Rebel proti času Rebel proti času Harry Harrison

Jedná se o tzv. víkendovou literaturu - tedy knížku, kterou přečtete za víkend. Při srovnání s jinými romány H. Harrisona musím konstatovat, že dějová linie je předvídatelná, ale přesto nenudí. Nejvíce mi vadí, že hlavní zápletka je naprosto trestuhodně prozrazena na předsádce knihy.

10.07.2013 3 z 5

Pod znakem orla Pod znakem orla Simon Scarrow

Klasický historický román. V ničem příliš nevybočuje ze zaběhaných stereotypů. Prostě oddychovka.

10.07.2013 3 z 5

Život pána prstenů: J.R.R. Tolkien Život pána prstenů: J.R.R. Tolkien Michael Coren

Životopis přečtený za jeden večer? To se opravdu hned tak nevidí. :-) knížka v pohodě, nezabíhá do velkých detailů a co se týká kvality, zásadně ničím nevybočuje.

04.05.2013 3 z 5

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

Provedením částečně připomíná "Dva Jiří" od Turtledova. Konec celé knihy mi však připadá více než zmatečný.

02.05.2013 3 z 5

Původ Původ Irving Stone (p)

Jeden z největších zážitků poslední doby. Původ je psán lidsky - o lidech a pro lidi. Nenudí nesmírných množství vědeckých formulací a zaměřuje se na Darwinovo soukromí, lásku k rodině, jeho obavy i touhy. Kdo se chce dozvědět víc o evoluci, měl by si přečíst přímo Darwinovy knihy. Já jsem se tetelil při popisu cesty na Beagle (v této souvislosti doporučuji např. Endeavour), nebo popis anglické společnosti včetně neutuchajícího přátelství skupinky vědců okolo Charlese. Při četbě jsem narazil na spoustu zajímavých skutečností - např. fakt, že Darwinova rodina byla úzce spjata s rodinou Wedgewoodů (vlastnicí světoznámé porcelánky) nebo to, že jeden z hlavních řečníků proti Darwinově evoluci byl Samuel Wilbeforce (syn Williama Wilbeforce - poslance, ktery prosadil zrušení otroctví. Zajímavé bylo také poznat okolnosti narození Bernarda Darwina, se kterým se potkáte např. v knize Golfový sen.

23.04.2013 5 z 5