Život pána prstenů: J.R.R. Tolkien

Život pána prstenů: J.R.R. Tolkien https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48449/bmid_zivot-pana-prstenu-j-r-r-tolkien-0Qf-48449.jpg 4 27 7

Publikace doplněná unikátními snímky zasvěceně vypráví životní příběh autora dnes proslaveného Pána Prstenů, někdejšího univerzitního profesora středověké angličtiny Johna Ronalda Reuela Tolkiena.

Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Baronet

J.R.R.Tolkien: The Man who Created the Lord of the Rings

cathyblack
27.01.2024 3 z 5

Čtivým způsobem představí život a dílo JRRT, avšak nabízí jen základ.

Vhodné pro všechny, kteří se chtějí něco dozvědět, ale nechtějí se pouštět do ničeho náročného.

missbellatrixx
29.03.2020 5 z 5

Skvělá kniha...myslím,že se k ní časem vrátím...

Frenkis
29.12.2018 5 z 5

Zajímavá kniha, která popisuje pozadí vzniku knih o Hobitovi a pánu prstenů a život autora. Kniha je psána velmi čtivě, a i když to je životopisná kniha, tak byla psána poutavě. Doporučuji

Lucy2211
17.08.2014 5 z 5

Mě se kniha líbila moc, je sice krátká, ale i přesto nezklamala. Pan Tolkien patří k mým nejoblíbenějším spisovatelům a tak jsem byla nadšená, když se mi tuto knihu podařilo sehnat. Líbily se mi i fotografie, které jsou skoro na každé stránce. Jedná se krátký životní příběh jednoho velkého muže. :)

Alex.Barunka
13.04.2014 3 z 5

Krátké dílo o Tolkienova životě, které neobsahuje mnoho podrobností a nejde do hloubky. Nezklame, ale ani nenadchne.

Belatris
21.07.2013 2 z 5

Taková pohádka o "pohádkáři". Kratičká publikace, v níž je pár fotek a pár řádek o Tolkienově životě a práci. Nic podrobného ani vědeckého.

vrgulnik
04.05.2013 3 z 5

Životopis přečtený za jeden večer? To se opravdu hned tak nevidí. :-) knížka v pohodě, nezabíhá do velkých detailů a co se týká kvality, zásadně ničím nevybočuje.

Autorovy knížky

Michael Coren