Vok76 Vok76 komentáře u knih

Ostravská mystéria Ostravská mystéria Marek Skřipský

Tož, a nebo kurňa ? Kdo četl pochopí můj 'razovity' úvod, neboť ostravsky psané pasáže jsou opravdu parádní. Ne že by zbytek textů nebyl. Jistě se podaří určité skupině hnidopichů, promiňte ten výraz (ale pomňete, jak označit někoho, jež nikdy nic nenapsal a jen kritizuje?) namítnout že to není klasická fantasy. Není, no a vůbec to nevadí, je to originál a za mě povedený. Už jenom skladbou hlavních hrdinů. Legionář, kněz a nezbedná dcera četníka. vás autor pobaví. Děje jsou napínavé a kniha se čte sama, jeden se nemusí nutit, což je pro mě měřítko čtivosti a ta je vysoká. Jinak milovníkům Tolkiena budou asi šedivět vlasy nad tím, co vše by mohla být ještě fantasy, nicméně ti, kdož si stejně jako já, zamilovali Honzu Rádla, se bude kniha líbit a za mě jí doporučuji.
PS: jen jedna věc mi pomalu začíná vadit, při čtení autorových knih vždy dostanu chuť na dobře ošetřený ležák a čtu často....

08.09.2019 5 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Tedy, mám od páně Niedla přečteno prakticky vše a jeho knihy prostě baví. Od dramatických popisů bitev, které jsou mimochodem i přehledné, načež dychtivý čtenář neztratí pojem o situaci na bojišti, až po napínavé a místy i vtipné dialogy postav. Zde vyniká nad jiné rytíř Wolfram a pasáže s ním, byť jsou trochu Tasovské (promiňte ten výraz), vynikají originalitou a jeden se přistihne pohroužen do knihy s úsměvem na rtu. Takže rychle - stručně, parádní a napínavé čtení, asi tak na den, nebo cesta vlakem Brno - Praha (se zpožděním tam, bez zpoždění i zpět). Doporučuji, jakožto i ostatní autorovo dílo a pět hvězd je myslím opět na místě.
Snad se rychle dočkáme pokračování...

04.06.2018 5 z 5

Nad českými zeměmi slunce nezapadá Nad českými zeměmi slunce nezapadá Jan Kotouč

Koupil jsem si knihu více méně ze zvědavosti, neboť o historii jako takové toho mám načteno poměrně dost, proč tedy nevyzkoušet tu alternativní. A ačkoli jsem neočekával žádný zázrak, byl jsem velmi mile překvapen. Jistě, kniha má slabší místo v její rozpracovanosti a možném obšírnějším popisu dobových reálií a faktů, ale třeba je to autorův záměr a jen lehce ochuzený čtenář se dočká více v dalším pokračování. Na které mimochodem, bude-li, se velmi těším. A co se zápletky a předvídatelného konce týče, nevadí. Vnímavý čitatel sice tuší, kterak rekovný český lev udolá svého soka, ale i tak jsem s jistou dávkou dychtivosti knihu přečetl za dva dny, prostě proto, že mě bavila. Tedy za mě ano, stojí za přečtení!

03.06.2017 5 z 5