vmatusko vmatusko komentáře u knih

Program DANIEL Program DANIEL Daniel Gregory Amen

Zaujímavý program, prichádzajúci od autorov z Ameriky. Sľubuje že vás prevedie 5 oblasťami VIERA, STRAVA, POHYB, MYSLENIE, PRIATELIA. Jednotlivé kapitoly opisujú tieto oblasti. Kniha je doplnená citátmi zo sv. písma.
Je to zvlášť dobre pre spoločenstva - kde je ľudí viacej, lebo sa dokážu vzájomne ťahať a napĺňať jednotlivé body tohto programu.

11.11.2018 4 z 5

Kapitánova dcéra Kapitánova dcéra Alexandr Sergejevič Puškin

Kniha prečítaná na jeden dúšok, veľmi dobre sa číta. Úžasný dej.

11.09.2018 3 z 5

Tri gaštanové kone Tri gaštanové kone Margita Figuli

Veľmi pekný román z oravského prostredia, ktorý rozpráva o láske dvoch ľudí, ktorý si aj napriek ťažkostiam nájdu cestu k sebe.
Pekný príbeh, kniha poslúžila ako odreagovanie popri čítaní zložitejších kníh.

02.09.2018 3 z 5

Kde sa stratil Boh Kde sa stratil Boh Marek Orko Vácha (p)

Štefan hríb sa pýta troch kňazov na Boh, ako v ich živote koná, aké majú zážitky s ním. Každí rozpráva o svojom pohľade Vácha z pohľadu bilóga, Satoria z pohľadu človeka ktorý bol vo Francúzskom kláštore a napokon Halik, ktorý napriek rôznym svetovým oceneniam sa musí vysporiadať aj z veľkou kritikou.
Tri zaujímave rozdielne subjektívne rozprávania a prežívania vzťahu so Stvoriteľom.

26.08.2018 3 z 5

Ako si očistiť srdce Ako si očistiť srdce Tomáš Špidlík

Výborná kniha, autor sa vyzná vo východnej spiritualite. Zároveň ma motivoval niečo viac si ešte prečítať z cirkevných otcov východu. Poučné boli aj kapitoly, ktoré sa venovali postoju tela pri modlitbe, doplnené konkrétnymi príkladmi.
Autor v tejto knihe často spomína knihu Filokália od Nikodéma Hagioritu - čo bude asi ďalšia veľmi dobrá kniha, po ktorej siahnem.

19.08.2018 4 z 5

Štúdium počas vojny Štúdium počas vojny C. S. Lewis (p)

Zaujímavá kázeň C. S. Lewisa, nielen pre mladých z vysokoškolského prostredia, ale pre všetkých ktorých je štúdium dôležité.

17.08.2018 4 z 5

Chlapec, ktorý sa hral s Bohom Chlapec, ktorý sa hral s Bohom Théodule Rey-Mermet

Pekný prierez života úžasného svätca, sv. Gerarda, ktorý plnil Božiu vôľu do konca života. Svojich predstavených počúval na slovo. Zaujímave boli zázraky, ktoré s Božou pomocou konal napr. - keď nemali chlieb, Boh sa postaral aby mali; keď potreboval ticho a kľud na modlitbu, Boh ho urobil neviditeľným; keď nemali peniaze modlili sa a zrazu niekto ich do kláštora priniesol....
"Gerard vo všetkom poslúchal Boha a Boh vo všetkom poslúchal Gerarda."

17.06.2018 3 z 5

Zaskočený radosťou Zaskočený radosťou C. S. Lewis (p)

Prvá kniha, ktorú som čítal od Lewisa. Žiaľ po tretine prečítanej knihy som to musel zabaliť. Kniha je taký jeho životopis, ktorý ma nejako nechytil. Možno by bolo zaujímavejšie si prečítať iné jeho diela a až potom Zaskočený radosťou.

27.05.2018 2 z 5

Divoký v srdci Divoký v srdci John Eldredge

Výborná kniha, presne v názve vystihuje o čom je - "Objavuje tajomstva duše muža" John Eldredge pekne opisuje mužov a hovorí o nich že túžia po dobrodružstve, dobýjaní,... Rozpráva o tom že muž musí bojovať a nikdy sa nevzdávať!
Som rád že som sa ku tejto knihe dostal, odporúčam prečítať minimálne všetkým mužom, ktorý svojím životom túžia kráčať s Bohom.
Knihu idem prečítať ešte raz a povypisovať si z nej zaujímavé pasáže - je ich tam dosť.

11.03.2018 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Príbeh Santiaga, ktorý si vysníval že nájde poklad. Síce cestoval až do Egypta - tam ho nenašiel - našiel ho doma. Na to aby ho však našiel musel sa veľa naučiť - pochopiť zákony života, vidieť pyramídy, stretnúť Fatimu, Alchymistu,...
Túto knihu by som zaradil medzi oddychové - čítal som ju hlavne preto, že sa o nej dosť rozprávalo.

01.03.2018

Ben Hur Ben Hur Lewis Wallace

Veľmi pekný historický román. Je zaujímave sledovať ako sa po obvinení dostáva na galeje a ako to všetko statočne zvláda až sa nakoniec dostáva na slobodu po záchrane života generálovi. Namiesto pomsty, prináša odpustenie, presne ako nás učí Ježiš.
Príjemne je sledovať momenty ako prichádza späť k svojej rodine a ako Ježiš uzdravuje jeho matku, ktorá bola po dlhý čas väznená.

01.03.2018 4 z 5

Nenahraditeľní Nenahraditeľní Seth Godin

Pre mňa najlepšia motivačná kniha, v ktorej autor opisuje ako sa nestať len ďalším ozubeným kolieskom v celej veľkej mašinérií nášho života. Opisuje ako sa stať jedinečný a nenahraditeľný. Autor sa snaží v človeku vzbudiť zápal a vášeň pre to čo ho baví, aby to vykonával čo najlepšie a tým sa aj prezentoval - vtedy je šanca že si ho niekto všimne a bude ho chcieť do svojej firmy ako človeka ktorý sa stane jedinečný.

15.02.2018 5 z 5

Facebook Efekt Facebook Efekt David Kirkpatrick

Zaujímave čítanie, ktoré nás zavedie do časov kedy facebook vznikal, aké mal komplikácie, čo všetko musel riešiť. Veľmi veľa tam bolo písané o jeho zakladateľovi Markovi. Zaujímave bolo čítať ako sa Facebook rozširoval postupne z jednej školy Harward kde začínal, postupne do ďalších škôl....

06.02.2018 4 z 5

Detektívne príbehy otca Browna Detektívne príbehy otca Browna Gilbert Keith Chesterton

Prvá kniha čo som čítal od Chestertona, je to zaujímave čítanie, pre niekoho kto má rád detektívky. V 8mich príbehoch nám autor prináša na pár stránkach zaujímavé príbehy v ktorých väčšinou niekto zomrie.

06.02.2018 2 z 5