vit7993 vit7993 komentáře u knih

Moc podvědomí Moc podvědomí Joseph Murphy

Není to zázračná kniha, ale pro člověka, který o podvědomí nečetl asi stojí za to (na toto téma jsou tu i lepší knížky podle mě, jako např. Mistrovské ovládání mysli od Haanela z kterých Murphy možná vycházel). Nečte se ani lehce ani příliš obtížně. Není nabitá informacemi ani přehlednými příklady. Zvládl jsem přečíst za asi 13 hodin ve dvou dnech i s krátkými výpisky a jsem rád že to mám za sebou, v druhé polovině mě to více méně přestalo bavit, jelikož se tam vlastně omýlá jedno a to samé. Kniha je proložená pár desítkami zkratkovitých příběhů lidí, kteří použili utvrzovací výroky / self talk k tomu aby překonali strach, sebe odsuzování, zlozvyky. Ve zkratce bych to shrnul tak, že je to o tom, že si má člověk uvědomit že má moc žít úspěšnější/šťastnější/spokojenější život bez ohledu na okolí. Vše díky podvědomí, které ovlivňuje to, jak se chováme. Podvědomí lze ovlivňovat/dávat mu pokyny pomocí sebemluvy (auto sugesce/self talk) prováděné s vírou, že to, co říkám je pravda. (např.: mám velkou cenu, jsem vnímavý a empatický, lidé vyhledávají mou společnost" a přitom si představovat nějaký děj, a sebe v ideálním stavu a být vděčný za tento stav a věřít že se to tak stalo a bude se dít) - něco podobného jako "The Secret" (Tajemství - kniha, film). Tedy uvolnění,klid, vizualizace, vděčnost, pozitivní sebemluva kdy k sobě mluvím jako kdyby se již stalo to, co si přeji. Na příkladech bylo ukázáno, že to fungovalo v případě např.: alkoholik, mimomanželský poměr, sociální fobie, strach z výtahu/výšky, strach ze selhání atd. Funguje to, ale člověk musí chtít být šťastný a úspěšný, bez toho na pozitivní self talk, víru a vizualizaci asi zapomíná.

12.07.2017 4 z 5

Nenechte sebou manipulovat Nenechte sebou manipulovat Isabelle Nazare-Aga

Je to dobrá kniha. Jsou tam popsány i různé druhy manipulátorů a také docela dost příkladů odpovědí (asi 3 strany A5) jak odpovědět manipulátorovi a jak s ním jednat. Dělal jsem si výpisky a chci se k tomu vracet. Uvědomil jsem si, že jsem obětí manipulace a díky tomuto mi to bude méně znepříjemňovat život. Také mám sám sklony k drobné manipulaci tak si na to dám pozor.

08.07.2016 5 z 5