veviš veviš komentáře u knih

To je Edinburgh To je Edinburgh Miroslav Šašek

Práce Miroslava Šaška mám opravdu moc ráda. Všechny se mi líbí. Ale nějak mi při čtení To je Eedinburgh přišlo, že ještě lépe než jindy zachytil atmosféru tohoto města. Možná se mu tam opravdu zalíbilo a tak to přenesl do svých kreseb. Kdo ví.

24.05.2020 5 z 5

Oldřich Rosenbaum/Oldric Royce Oldřich Rosenbaum/Oldric Royce Eva Uchalová

Výborná práce, která si zaslouží obdiv a uznání. Sice mi chvíli trvalo, než jsem pochopila systém poznámek pod čarou (jsou řazeny vždy na konci každé kapitoly), ale jako odborná publikace stojí hodně vysoko. Co se pramenů, literatury a obrazového materiálu týče, nemám výtek. Líbí se mi, že se kniha nesoustřeďuje jen na osobu Oldřicha Rosenbauma, a rovněž dodává trochu širší rámec krejčovskému řemeslu. Jediné, co mi u této knihy vadí, je neprakticky řešená vazba s přebalem.

30.05.2018 5 z 5

Móda olomouckých salonů za první republiky a ještě chvíli poté Móda olomouckých salonů za první republiky a ještě chvíli poté Eva Uchalová

4 hvězdy, a to jen díky kratší práci Evy Uchalové, kterou obdivuji. Chápu, že se již v úvodu zmiňuje, že publikace nemá ambice býti velkou nebo odbornou prací, spíše spadá do populárně naučné kategorie. Ale i tak její první část byla trochu zklamáním, ani ne tak informačně jako pojetím a stylem. Oproti tomu práci paní doktorky Uchalové jsem si opravdu vychutnala. Jako celek je kniha spíše takovým naťuknutím k dalšímu bádání a pátrání po informacích. Čtenáře s badatelskou duší (a chutí) navnadí, čtenáře toužícího po plnějším obraze o módních salonech v Olomouci pravděpodobně zcela neuspokojí.

22.05.2018 4 z 5

Velký mytický crossover Velký mytický crossover Bill Willingham

Tohohle dílu jsem se trochu bála. Jacka fakt nemám ráda. Přestože tam byla Sněhu a Wolfi, jako vždy zachraňovali situaci, nebylo to ono. Je to skvělý, ale taky je to současně zbytečně hrozně moc ukecaný a zdlouhavý.

17.05.2018 4 z 5

Ženy na rozcestí - Divadlo a ženy okolo něj 1939-1945 Ženy na rozcestí - Divadlo a ženy okolo něj 1939-1945 Blanka Jedličková

Výborná práce, která splnila všechna má očekávání. Publikace je velmi dobře vystavěná, prameny a literatura jsou obsáhlé, přístup autorky je objektivní. Nespekuluje a ani se nesnaží dovymýšlet, co ty ženy cítily nebo proč to dělaly, předkládá informace, které má podložené, a z těch vyvozuje závěry, které jsou relevantní. Text je psán čtivým stylem, a přesto je bez zbytečných příkras. Nesmírně mě potěšila perfektně odvedená korektura, která se už tak často nevidí.

14.05.2018 5 z 5

Hyperaktivní pes Hyperaktivní pes Maria Hense

Nejsem fanouškem kynologické literatury. Myslím si, že tu pravou práci se psem není možné z knih vyčíst. Neuznávám knihy, které vám říkají, jak vycvičit psa, od toho si máte najít kvalitního a zkušeného trenéra. Co oceňuji, jsou knihy, které vám rozšíří rozhled nebo pomohou lépe pochopit vašeho chlupatého parťáka. Něco takového jsem očekávala i od této knihy. Je vhodná spíše pro začátečníky. Pokud máte již zkušenosti s výcvikem a výchovou reaktivního psa (máte svoje fígle a metody, které vám fungují), vyzobete si pár informací a zbytek pro vás už moc hodnotu mít nebude.

09.03.2018 3 z 5