Móda olomouckých salonů za první republiky a ještě chvíli poté

Autorka uvádí do krejčovství v Olomouc od konce první světové války až po 40tá a 50tá léta 20.století. Např obchodní dům ASO (Ander a syn) nabízející konfekci a hlavně nás seznamuje se salonem Marie Zolotarevové-Koukalové i se vzpomínkami pamětníků na tento salon. Tato zajímavá publikace vyšla v nákladu pouhých 400 kusů výtisků.

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220944/moda-olomouckych-salonu-za-prvni-re-KGZ-220944.jpg 4.52
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Burian a Tichák

Kniha Móda olomouckých salonů za první republiky a ještě chvíli poté

veviš
22.05.2018

4 hvězdy, a to jen díky kratší práci Evy Uchalové, kterou obdivuji. Chápu, že se již v úvodu zmiňuje, že publikace nemá ambice býti velkou nebo odbornou prací, spíše spadá do populárně naučné kategorie. Ale i tak její první část byla trochu zklamáním, ani ne tak informačně jako pojetím a stylem. Oproti tomu práci paní doktorky Uchalové jsem si opravdu vychutnala. Jako celek je kniha spíše takovým naťuknutím k dalšímu bádání a pátrání po informacích. Čtenáře s badatelskou duší (a chutí) navnadí, čtenáře toužícího po plnějším obraze o módních salonech v Olomouci pravděpodobně zcela neuspokojí.

Autoři knihy

Eva Uchalová
česká, 1948

Veronika Šubrtová
česká

Kniha Móda olomouckých salonů za první republiky a ještě chvíli poté je: