Oldřich Rosenbaum/Oldric Royce

Oldřich Rosenbaum/Oldric Royce https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367593/bmid_oldrich-rosenbaum-oldric-royce-HIT-367593.jpg 5 3 2

Nevšední příběh předního pražského krejčího, couturiéra a oděvního designéra Oldřicha (Ulricha) Rosenbauma (1896–1991), který vytvářel více než sedmdesát let elegantní a vysoce aktuální módní styl oděvů pro zámožné klientky v Československu a poté v USA, včetně historie jeho exkluzivních módních domů v Praze, Karlových Varech a New Yorku.... celý text

Lenka4
19.10.2018 5 z 5

Na této publikaci si dali autoři i nakladatel záležet. Kvalitní materiál, netradiční obálka, grafika se zajímavými detaily, množství dokonalých fotografií, svižný text nabitý informacemi. Prostě „haute couture“ mezi knihami. Samozřejmě včetně ceny.

veviš
30.05.2018 5 z 5

Výborná práce, která si zaslouží obdiv a uznání. Sice mi chvíli trvalo, než jsem pochopila systém poznámek pod čarou (jsou řazeny vždy na konci každé kapitoly), ale jako odborná publikace stojí hodně vysoko. Co se pramenů, literatury a obrazového materiálu týče, nemám výtek. Líbí se mi, že se kniha nesoustřeďuje jen na osobu Oldřicha Rosenbauma, a rovněž dodává trochu širší rámec krejčovskému řemeslu. Jediné, co mi u této knihy vadí, je neprakticky řešená vazba s přebalem.

Kniha Oldřich Rosenbaum/Oldric Royce je v