Veruli_t Veruli_t komentáře u knih

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Kniha velmi nadčasová. Dostala jsem se k ní pouze kvůli povinné maturitní četbě, ale nelituji toho. Jakožto divadelní hra je tato kniha napsaná velmi výstižně a neobsahuje žádné zdlouhavé popisy situací a prostředí. Knihu jsem tudíž měla přečtenou tzv. jedním dechem za jedno odpoledne. :)
Ač jde o utopistické drama s prvky tragédie, konec díla se mi velmi líbil.

29.01.2019 4 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Tento díl ze série knih Písně ledu a ohně jsem měla přečtený snad nejrychleji ze všech, ač v této knize "nevystupují" mé oblíbené postavy. Celý děj se točí okolo Králova Přístaviště, Železných ostrovů, Dorne a celkově Západozemí. Jak jsem již zmínila, tato kniha je jiná v tom, že v ní chybí vyprávění z úhlů několika hlavních postav. Což je na jednu stranu trochu zkličující, protože se musíte pročíst celou knihou a začít číst další, abyste se dozvěděli o osudu těchto postav, ale zároveň je to velmi poutavé a já se od knihy z tohoto důvodu nemohla odtrhnout.

Nakonec bych chtěla dodat, že pokud sledujete seriál Hra o trůny, jistě si všimnete, že v seriálu chybí několik hlavních postav. To mě upřímně velmi mrzí a bohužel musím přiznat, že čím více se dostávám do hloubky Písní ledu a ohně, tím méně se mi líbí seriál. Tím ale nechci říci, že je seriál špatný, za mě je to furt číslo 1. :)

29.01.2019 5 z 5

Dvorní šašci Dvorní šašci Viktor Fischl

Tato kniha předčila má očekávání. Knih o holocaustu jsem přečetla několik a musím uznat, že tato je jedna z nejlepších. Velmi silný příběh, krásný a originální popis bohužel smutných příběhů a doby samotné. Dávám 4 hvězdičky proto, že je do příběhu až moc zataženo náboženství. Konec knihy už mi tak moc sympatický není i když k tomuto příběhu nejspíš neodmyslitelně patří.

29.01.2019 4 z 5