Veronicess Veronicess komentáře u knih

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Sabaa Tahir je jedna z mojich naj spisovateliek. Svet, postavy a príbehy ktoré dokáže svojím písaním vytvoriť sú neskutočne úžasné. Toto pokračovanie bolo naozaj veľmi dobre spravené. Celý čas mi neprestávalo búchať srdce. Už sa nemôžem dočkať ďalšej knihy.

10.01.2018 5 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Ja neviem, táto kniha asi nebola pre mňa to pravé orechové a moc ma nebavila. Ale musím uznať že príbeh bol skvelý, originálny a mal niečo do seba.

10.01.2018

Červená pyramída Červená pyramída Rick Riordan

Kniha bola plná napätia a akcie, rozhodne som sa nenudila. Páčilo sa mi že som sa zábavnou formou dozvedela o egyptskej mytológii. Myslím ale, že to bolo jedno z tých slabších diel pána Riordana a že má aj oveľa lepšie.

10.01.2018 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Toto bola zaujímavá kniha plná Griší, priateľstva, lásky a zachraňovania sveta. Teda, pokusu o to, ale aj to sa počíta. Bola tiež o vojne, politike a túžbe po moci. Hlavná hrdinka bola sympatická, rýchlo som sa s ňou stotožnila a prišlo mi že jej rozumiem. (Trošku mi síce vadil spôsob, akým sa vlastne tou Grišou stala, prišlo mi že sa to točilo všetko okolo príťažlivosti k mužom.) A hlavne je to kniha o odvahe v situáciách, keď sa na to vôbec necítiš. A o konaní dobra, aj keď ta to stojí veľa. To sú podľa mňa moc pekné myšlienky.

V porovnaní s Šest vran je to sto a jedno, a bohužiaľ pre Grišu je to to jedno, pre Šest vran sto. Ale aspoň je krásne vidieť ako autorka neuveriteľne dospela a zlepšila sa. Aj to treba.

Mne osobne sa kniha páčila, bavila ma a tešila som sa na ďalšie pokračovanie.

09.01.2018

Zakázané přání Zakázané přání Jessica Khoury

Toto bola tak krásna rozprávka. S úžasnou ženskou hrdinkou a silným príbehom o láske. Vlastne, bola tu celá kopa úžasných ženských hrdiniek. Naozaj by som chcela aby sa všetky stali moje najlepšie kamarátky. Hneď.
Táto verzia príbehu o Aladinovi sa mi naozaj páčila. Bola som unesená svetom ktorý Jessica Khoury vytvorila a nechcela som z neho odísť. Bolo to čarovné a výnimočné.

08.01.2018 4 z 5