vera5841 vera5841 komentáře u knih

25x & stále zadaný 25x & stále zadaný Yvetta Zardabi

Řekněme, že jako krátké čtení v dámském časopise OK.
Poměrně brzy mě začal nudit jednoduchý, popisný styl a stále se opakující přirovnání (několikrát zmíněné Slunce, seno ..., Leoš Mareš nebo Hugo Boss) mě přímo rozčilovalo. Ke konci už mi bylo autorky až líto, protože na mě úplně dýchalo, jak musí být deprimována opačným pohlavím a jsem si jistá, že s tím vyrovnaná není.
Nejvíce mě zaujalo spojení "negativní happyend" to vážně nemá chybu

26.05.2019 1 z 5

Olivie se snaží Olivie se snaží Emily Phillips

Kniha otevírá mnoho témat okolo početí a rodičovství, která jsou i v dnešní době spíše tabu. Avšak spousta z nás ví, že přesto má společnost tendenci pokládat otázky, které mohou být nepříjemné až bolestivé ( Kdy už budete mít dítě? Vy nechcete dítě? Snažíte se? Chcete druhé?)
Tam to ale i končí. Olivie je příšerná a často jsem ji nemohla vystát ani já, natož chudák Felix. Celá její ,,snaha" spočívá v neustálém naříkání a prkenné souloži jednou za měsíc...

05.05.2019 2 z 5

Lord John a Bratrstvo čepele Lord John a Bratrstvo čepele Diana Gabaldon

Johna miluju a jsem ráda, že zrovna téhle postavě dává Diana tolik prostoru. Stejně tak uznávám, že místy je děj zbytečně natahován. Ale konečně odhaluje i něco z jeho soukromého, intimního života. Člověk to sice z předchozích dílů ví, ale pak když na to přijde, je to prostě jiné. Až v této knize jsem si uvědomila, jak moc je pro Johna nebezpečné "být sám sebou"

05.05.2019 4 z 5

Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie Jiří Hanibal

Velmi poutavé čtení nejen o Marii Kristýně, ale i o její matce Marii Terezii, opravdu úctyhodné ženě.
Dojem trochu kazí chaos. Za velké množství postav s podobnými jmény autor nemůže, ale trochu jsem se místy ztrácela i na časové ose.

03.03.2019 3 z 5

Navždy po francouzsku Navždy po francouzsku Fiona Valpy

Při prvních stránkách jsem si říkala ,,no to teda nevím". Ale nakonec mě atmosféra letní Francie pohltila. Kulisa pěti různých svateb byla velmi příjemná.
Prostě romanťárna se vším všudy, včetně naivního happy endu. Nejspíše zapadne mezi ostatní slaďárny, ale jako oddechové čtení je fajn.

02.03.2019 4 z 5

Sedm kamenů lásky a ztráty Sedm kamenů lásky a ztráty Diana Gabaldon

Rozšíření už tak široké série Cizinky. Pokud čekáte, že kniha odpovídá na nevyřčené otázky, buďte klidní... Naopak mám pocit, že naopak spoustu otázek otevírá. A to je na tom to kouzlo tajemna

16.02.2019 4 z 5

Malinkatý kretén Malinkatý kretén Zdena Frýbová

Řekla bych, že v knize se prolínají dvě linie

první ve které autorka popisuje příhody se svými čtyřnohými mazlíky. To je vesměs příjemné čtení, které jistě ocení většina pejskařů.

Druhá ve které se autorka věnuje politické situaci. I přes nadčasovost jsem byla nucena některé stránky přeskakovat, abych se vůbec dočetla dál.

Nejhorší když se obě roviny sejdou a pejsci "rozumí" politice

Kdyby zůstalo pouze u humorné knížky pro milovníky psů, ocenila bych to více

10.02.2019

Falešný plnovous vánočního dědečka Falešný plnovous vánočního dědečka Terry Pratchett

Pratchett pro děti, jednoduché a roztomilé. Myslím, že příjemné odreagování pro každého Prachettova fanouška.

10.02.2019 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Vilém má můj obdiv, já bych asi tak dobrý kamarád nebyla :D Hlavní hrdina je sebestředný, ukňouraný a nevyrovnaný... Ale... k povaze díla to prostě patří

Kniha ve mě nezanechala pocit nadšení a jistě se k ní vracet nebudu, ale určitě patří mezi klasická díla, která stojí za to znát

10.02.2019