Vavča Vavča komentáře u knih

Úžasná kniha, přečetl jsem ji za týdne jedny prázndiny na střední, Waltari ji prý napsal za dva měsíce!!!!!! Waltari je prostě Bůh. opět dokonalé vylíčení a vžití se do jedné epochy, jímavý osud hlanví postavy, zákeřné osidla lásky, tohle vidím jako typický motiv autora, který vážně musí mít aspoň jednu silně negativní ženskou hrdinku, ze které se zvedá kufr určitě nejen i mě.

30.11.-0001 5 z 5

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

Waltari je mistr v sugestivním líčení praktik, tajemné a dnes zaniklé kultury o níž mnohé nevíme, přesto je to strhující čtení, autor opět dává vyniknout ženské postavě, která svou odporností směle konkuruje jisté ženě v Egypťanovi Sinhuetovi. Láska je prostě strašná věc, může nabývat mnoha, dle mého i zvrácených podob. Waltari asi neměl moc štěstí na ženy, nebo vztahy s nimi obecně, je to někdy hodně smutné. Musím pochválit za množství historických detailů, skvělého vylíčení Říma a jeho obyvatel bez příkras, jako toho nejhrošího města a obyvatelstva Starověku.

30.11.-0001 5 z 5