Vanes96 Vanes96 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tato kniha mě uchvátila. Naprosto nevídaný příběh, ve kterém sledujeme úplně jiný, ale přesto v jistém smyslu kouzelný styl života. Normálně nepreferuji popis přírody a prostředí, ale zde to bylo tak skvěle popsané, že jsem se dokázala teleportovat do krás popisované přírody a říše zvířat. Nalezneme zde lásku ať už přátelskou, tak milostnou.

Doporučuji všem!

06.03.2024 5 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

(SPOILER) Do knihy jsem se pustila úplně bez očekávání, jelikož jsem ji dostala dárkem, tudíž jsem si předem vůbec nic nezjišťovala. Začnu obálkou, která se mně osobně moc nelíbí (a upřímně ani po dočtení moc nechápu tématiku jablek). Dle anotace mi přišlo, že to bude spíše thriller/drama.
Překvapilo mě tenisové prostředí, které se táhlo celým příběhem. Pokud však člověk není vyloženě fanda, bude to spíš považovat za takovou výplň celého příběhu. Pořád jsem čekala, kdy se to rozjede, protože námět byl super. Neznámá žena zaklepe na dveře a bude u vás bydlet....z toho šlo tak moc vytřískat, ale alespoň pro mě to byl naprosto průměrný příběh, u kterého jsem se těšila, až ho dočtu a posunu se na jinou knihu. I přes neustálé popisy a charakteristiky postav si stejně žádnou neoblíbíte natolik, aby vám na ní záleželo. Nevím, jak ostatní, ale mě neskutečně štvala Joy. A na konci si nakráčí do domu....no ten konec byl snad nejhorší.

Za mě bych to úplně nedoporučila.

07.02.2024 3 z 5