VáclavSuk VáclavSuk komentáře u knih

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Kniha bez které si nedovedu představit Vánoce. Čtu jí každý Štědrý den. V této knize je za mě popsán skutečný duch Vánoc.

14.01.2024 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Skvěle napsaná divadelní hra, ve které je nádherně vidět co znamená vlastenectví. Karel Čapek, byl nejlepší spisovatel kterého české země poznali a Matka toto tvrzení jen potvrzuje. Vřele doporučuji všem.

14.02.2024 5 z 5

Skutečné zločiny na Plzeňsku Skutečné zločiny na Plzeňsku František Müller

Velice poutavě a autenticky napsaná kniha, která líčí neuvěřitelné případy zvěrstva, kterého jsou lidé schopni. Pan kapitán Mgr. Bc. Müller je velice nadaný spisovatel, proto doufám že tato kniha nebyla poslední u které jsem se s ním setkal. Určitě ji mohu všem doporučit, ale pozor někdy je to pro silné povahy.

10.02.2024 5 z 5

Ze Země na Měsíc Ze Země na Měsíc Jules Verne

Jako milovník geniálního Julese Verna, nemohu zde uvádět výtky. Pro mě je tato kniha, v kontextu doby ve které Verne žil, naprosto geniální vizí. Kniha je poutavě napsána, ale samozřejmě je to Verne takže k vystřelení na Měsíc dochází až téměř na konci knihy. Myslím že kniha určitě stojí za přečtení, přestože podle mě nepatří mezi ty nejlepší Vernovi knihy. S pozdravem VS.

14.01.2024 4 z 5

Kulička a jiné povídky Kulička a jiné povídky Guy de Maupassant

Přečteny všechny kromě posledních dvou povídek. Povídky nejsou špatné, ale nijak zvlášť mě neokouzlily, proto jsem knihu nakonec odložil. Jinak jsou povídky čtivé a rozhodně jim vévodí Kulička, která je napsána naprosto dokonale.

14.03.2024 2 z 5