Unterwald Unterwald komentáře u knih

Vražedná tajemství a další příběhy Vražedná tajemství a další příběhy Neil Gaiman

Zajímavý a ale ve výsledku průměrný sborník. Bohužel, nečetl jsem žádnou z originálních povídek a tak nemůžu posoudit kvalitu adaptace ale pokud mám soudit samostatně příběh komiksových příběhů, tak jde sice o Gaimanovsky poetický, ale nijak zvlášť vybočující standart urban fantasy.

26.04.2019 3 z 5

Batman: Zrození démona: Kniha první Batman: Zrození démona: Kniha první Dennis O'Neil

Tak zase jeden z dílů DC komiksového kompletu, který jsem doslova protrpěl. Podle mě je zde krásně vidět rozdíl mezi retrem a pravou dobovostí, na kterou zkrátka (u komiksů) nemám sil. Archaičnost příběhu, kresby, postav, všudypřítomný patos starých bondovek... zkrátka, číst komiksy v sedmdesátých letech, tak nejsem fanouškem komiksu. Pokud bych něco ale přeci jen ocenil tak sešit jako celek. Díky tomu, že v tomto případě dělí hlavní část a "historický doplněk" jen nějakých 8 let, je zde ještě lépe než jinde možné sledovat posun a vývoj komiksové scenáristiky.

08.02.2019 1 z 5

Študáci a kantoři za starého Rakouska. České střední školství v letech 1867-1918 Študáci a kantoři za starého Rakouska. České střední školství v letech 1867-1918 Kateřina Řezníčková

Moc příjemné čtení, přesně na tom rozmezí populárně naučné knihy pro informovanějšího čtenáře, kterou nakladatelství Libri stále dobře zvládá.
Jistě, například v kapitole rozepisující dopodrobna platy profesorů by člověk asi ocenil větší zasazení do kontextu doby, ale jinak krásně čtivá útlá knížka, která mě překvapila a to jen v nejlepším možném slova smyslu.

22.09.2018 4 z 5

Smrt a umírání v náboženských tradicích současnosti Smrt a umírání v náboženských tradicích současnosti Luboš Kropáček

Po úvodním příspěvku Lubomíra Ondráčka jsem měl velká očekávání. Bohužel většina ostatních článků je jak rozsahem tak obsahem spíše zklamáním. Především u prof. Halíka, jehož sedmistranková stať připomíná spíše nedělní zamyšlení ze zájmového časopisu, než příspěvek do odborného sborníku. Chápu že jde o populární knihu, navíc zpracovanou z přednášek, ale i tak mě tato jednohubka příliš nepotěšila.

23.07.2018 3 z 5

Cikánské skupiny a jejich sociální organizace Cikánské skupiny a jejich sociální organizace Marek Jakoubek

Zajímavý sborník, kterému hrozně škodí jeho nesmyslný široký časový záběr vybraných prací, který z něj dělá spíše náhled do samotné historie etnografického výzkumu, než skutečný validní současný materiál o problematice. Nehledě na někdy velice kolísavou kvalitu překladu. Nehledě na to, některé, především novější práce svou kvalitou tuto knihu celkem úspěšně obhajují.

10.05.2018 3 z 5

Boží slovo na každý den Boží slovo na každý den Petr Karas

Uznávám, že jde o velice těžko hodnotitelnou knihu. Formát "velice stručných" komentářů k zamyšlení nad liturgickým čtením mi ale zkrátka již dnes přijde nadbytečný. Pro někoho kdo Bibli teprve objevuje budou komentáře nicneříkající, pro zkušenějšího křesťana neobjevné. Pokud by se kniha dočkala obsáhlejší verze například v podobě moderně komentovaného misálu, měla by podle mě význam. Takto zůstává pomůckou pro samostudium, která podle mě zůstane po většinu času nevyužitou a odloženou.

31.03.2018 2 z 5

Černá sekera Černá sekera David Petersen

Za mě rozhodně prozatím nejlepší díl série, půvabná kresba a příběh, za který by se nemusela stydět žádná historizující sága, dokonale vykreslený na několika málo desítkách stran. Jak můj zájem o Myší hlídku začal po druhém díle poněkud opadávat, nyní dosáhl svého vrcholu. :-)

31.03.2018 5 z 5

Slovník církevního práva Slovník církevního práva Záboj Horák

Útlý slovníček, dle mého hodně stručný a občas naopak nepochopitelně přebírající hesla z mnohem širšího záběru než by mu slušelo. Obávám se, že pro dnešního čtenáře je již podobný formát "stručného" slovníku pomalu mrtvý.

08.02.2018 4 z 5

Triumvirát Triumvirát Matt Wagner

Příjemné počtení o první spolupráci nejslavnějších "supersuperhrdinů". Sice by se chtělo napsat "zase", ale příjemná kresba a příjemné čtení brání v jakémkoli negativním podtónu. Ra'as patří mezi mé nejoblíbenější záporáky a tady dal opět pěkně na odiv svou slizkost a aroganci. Fuj na něj! Na druhou stranu, že bych si tenhle komiks zapamatoval déle než pár týdnů? Nemyslím si :-(

07.02.2018 3 z 5

Zima 1152 Zima 1152 David Petersen

Krásná ilustrace, hezký příběh, zajímavý svět... a hlavně zajíci!

27.12.2017 4 z 5

Podzim 1152 Podzim 1152 David Petersen

Milé zpříjemnění lenošného odpoledne a představení zajímavého myšího světa. Nic moc víc ale rozhodně ne méně. Těším se na pokračování.

27.12.2017 4 z 5