Ula Ula komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Mně teda kniha moc nenadchla. Téma zničené planety a zredukování lidské existence na nejzákladnější instinkt přežití - celkem profláklé. A pak už nic jen ten popílek....Když nemáš vůbec nic, udělej z ničeho obřad a vdechni do něj život.... citát z knihy jak trefný ...

30.11.-0001 3 z 5

Exodus: Osud vyhnanců Exodus: Osud vyhnanců Guido Knopp

Pro obyvatele Slezska - povinná četba !

Umění milovat Umění milovat Erich Fromm

Místo komentáře ctuji z knihy :

" Moderní člověk se přeměnil ve zboží; prožívá svou životní energii jako investici, která je mu prostředkem k dosažení co největšího zisku se zřetelem k jeho postavení a k situaci na trhu osobností. Jeho hlavním cílem je výhodná směna jeho dovedností, znalostí- jeho samého, jako "osobnostního balíčku" s jinými, kteří mají stejný záměr spravedlivé a výhodné směny".

"Láska je nejzákladnější a nejskutečnější potřebou každé lidské bytosti. To, že tato potřeba byla zatemněna, neznamená, že neexistuje!".

Nesmrtelné lásky Nesmrtelné lásky Louis Baldwin

Doporučuji, zejména dámám, k odpočinkové četbě na dovolené. Kdo studuje dějiny, vstřebá informace naprosto nenásilnou formou. Moje ratolesti se mi často posmívají, že "ovládám" dějiny přes bulvár.

Láska Láska Rudolf Sloboda

Kdo podle názvu knihy očekává "Love story" bude zklamán.Jak již čteme v anotaci knihy, jedná se o jakousi autobiografii a kniha původně měla úplně jiný název - Paměti.Je nutno poznamenat, že autor žil s psychicky narušenou manželkou, sám byl alkoholik, několikrát se pokusil o sebevraždu, což se mu nakonec taky "povedlo". Mám pocit, že tyto nálady se celým dílem nějak prolínají. Nebudu zde popisovat děj, důležité jsou nevšední autorovy postoje a myšlenky. Dovolím si jich pár citovat:
"Každé zrníčko moudrosti vržené sviním bych vzal velmi rád zpátky"
"Komu je nutné pomáhat? Těm, které ožebračuje společnost, nebo těm, kteří jsou žebráky od narození?"
"...čeká je příjemná zábava u televize, chválabohu ještě pořád na tak nízké úrovni, aby se každý hlupák mohl cítit na vyšší úrovni",
atd. atd

30.11.-0001