Trawex-X Trawex-X komentáře u knih

Snadná cesta jak přestat kouřit Snadná cesta jak přestat kouřit Allen Carr

Tahle kniha je opravdu uzasna. Koupil jsem ji ze zvedavosti bez viry, ze by mi pomohla zbavit se toho odporne zbytecneho zlozvyku spalovani sveho tela za ziva. No svete div se, uz nefunim jako slon pri ceste do schodu, neboli me hlava, nebudim kaslem sve deti, nestresuju kdyz si nemam co zapalit, nehledam neustale zapalovac, nesmrdim spalenym tabakem a neutratim zbytecne 40 tisic rocne za cigarety. Je to pul roku co jsem tuto knihu docetl a tipl cigaro. Je potreba ji opravdu pochopit a nacpat do pameti. Pak nebudete potrebovat vuli, ale bude vam stacit pouze selsky rozum, aby jste prestaly. Vyborna kniha, ktera by mela byt k dostani zdarma v kazdem tabaku.

01.08.2020 5 z 5

Mé srdce pohřběte u Wounded Knee Mé srdce pohřběte u Wounded Knee Dee Alexander Brown

Přečetl jsem většinu knih o původních američanech, jenž jsem byl schopen si obstarat. Tahle je jednoznačně nejlépe napsaná. Její obsah i přesto, že jsem věděl co mě čeká, mě absolutně šokoval. Po přečtení se jednoznačně vnucují otázky. Na jakých základech stojí naše moderní demokratická společnost. Snad ne na "demokratických" základech Spojených států, jenž jsou dnešní společnosti pokládány za vzor demokracie a jejichž dějiny jsou prolité krví nevinných již od samého začátku? A ještě tomu říkají "svoboda". Nejen při čtení této knihy jsem se styděl, že jsem součástí této pokrytecké civilizace.

24.08.2017 5 z 5