tomasnociar tomasnociar komentáře u knih

Tretie oko Tretie oko Stephen King

Klasická "kingovka" s napínavým a hlavne uleteným príbehom, ktorý môže vymyslieť len tento autor. Od záveru knihy som síce očakával viac, ale aj napriek tomu je moje hodnotenie pozitívne

07.03.2013 3 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Najznámejšie dielo H. Melvilla opisuje dobrodružný príbeh lode Pequod pri love na známu bielu veľrybu Moby Dicka. Jediným plusom knihy je zaujímavý biologický opis vybraných druhov veľrýb a snaha o podanie ich anatomickej stavby. V tomto románe je najväčšie množstvo odbočení od témy s akým som sa zatiaľ stretol, čo výrazne uberá na zaujímavosti knihy a podstatne znižuje jej kvalitu. Najväčším mínusom je neustále čakanie na stretnutie sa posádky s Moby Dickom, ktoré prichádza len v samotnom závere a mne nepriniesol takmer žiadny čitateľský zážitok. Sklamanie!

Muž z temnôt Muž z temnôt Cody McFadyen

Zaujímavý a napínavý román, plný zvratov a prekvapení. Príbeh poukazuje na krutosť, perverznosť a vraždy sadistického vraha, pričom čitateľ pomerne dlhodobo ostáva v napätí a v očakávaní pri odhalení tejto beštie. Cody McFadyen svojou prvotinou určite nesklamal, no občas to s hrdinstvom a nebojácnosťou hlavných hrdinov románu prehnal, na čo som si už ale pri amerických autorov thrillerov zvykol

Terorista Terorista John Updike

Román Terorista od autora Johna Updika vykresľuje fanatický vplyv náboženstva (islamu) na životnú ideológiu hlavného hrdinu románu – Ahmeda, potomka neznámeho otca egyptského pôvodu, žijúceho v jednom z priemyselných centier New Jersey. Kniha je napísaná pomerne nudne, číta sa bez napätia a nejakej prekvapujúcej zápletky. Sklamaním je hlavne záver knihy, ktorý neprináša takmer žiadny pôžitok.

06.03.2013

Nadechnout se Nadechnout se George Orwell (p)

Tento Orwellov román môžem bezpochybne zaradiť medzi jeho vrcholnú tvorbu. Dielo, ktoré nie je čitateľom až natoľko známe, ako Zvieracia farma, resp. 1984 sa odohráva v období pred druhou svetovou vojnou a autor v ňom vyjadruje životný príbeh hlavného hrdinu, Georgea Bowlinga. Tento román opisuje zaujímavý životný príbeh, pri ktorom sa čitateľ nie raz zamyslí aj nad svojím vlastným životom. Hodnotím plným počtom bodov!