Tomáš48 Tomáš48 komentáře u knih

Sen v červeném domě I Sen v červeném domě I Süe-čchin Cchao

Tento první díl, je v podstatě exposice k celému románu, ale je velmi důležité si jej velmi pozorně přečíst. Kdo vytrvá, bude bohatě odměněn dalšimi díly. Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Přečetl jsem za svůj život stovky knih. Ale tohle je nejúžasnější román co jsem kdy četl.

Sen v červeném domě III Sen v červeném domě III Süe-čchin Cchao

Dočetl jsem neuvěřitelně skloubený román a mrzí mě, že je konec. Na toto rozsáhlé dílo jsem se chystal dlouhou dobu a je pravda, že to není pro každého čtenáře. Má to velkou hloubku smutku pro nenávratně uplynulý čas, ale zároveň i se smířenim s neodvratností osudu. Nádherný nápad je, že je to příběh kamenu. (Původní název i tak zněl). Je to neuvěřitelně vrstevnaté dílo, opravdu čtenářská pochoutka. Skláním se před překladatelem, který se dokázal vcítit do myšlení a pocitů spisovatele. Děkuji za tento chválihodný počin vydavatele.

Sen v červeném domě II Sen v červeném domě II Süe-čchin Cchao

Druhá část tohoto úchvatného románu se čte sama. Nemohl jsem se odtrhnout, četl jsem ve dne v noci. Nádherně dokreslené charaktery osob a prostředí. Zde se teprve začíná rozvíjet děj v jeho neodvratné tragičnosti dané právě charakterovou vlastností jednotlivých protagonistů.