tn2003 tn2003 komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Vždycky jsem rád koukal na videa z KLDR, protože mi přišel ten jejich život nepochopitelný, zvláštní a pro mě nepoznaný. Ale všude mi chyběl vhled do domácností a životů běžných lidí. Číst tuto knihu v době pandemie mi vlastně pomohlo si uvědomit jaké štěstí máme, když řešíme "dočasný" problém, který snad brzy pomine a my si budeme zase užívat malicherností. Každé ze sedmi svědectví je trochu jiné. Každý z těch sedmi lidí mi byl jinak sympatický/nesympatický, ale stejně jako autorka Nina jsem se snažil nesoudit. Ba naopak, jsem se pokusil vcítit do jejich situace, času a okolností - nikdy totiž člověk neví, jak pokroucený charakter by v KLDR nakonec měl. Nino, díky za tuhle knihu. Snad se vám podaří sepsat další příběhy, které budou stejně jako těchto sedm v něčem podobné ale i přesto každý jiný. Tomáš

08.04.2021 5 z 5

Tři kamarádi, jeden taxík, žádný plán... ale přesto se jede kolem světa Tři kamarádi, jeden taxík, žádný plán... ale přesto se jede kolem světa Paul Archer

Šílený ale chceš to zažít taky.

28.04.2019 5 z 5

První kniha do které jsem se nebál čmárat, psát si poznámky a podtrhávat si pasáže. 10/10

13.10.2016 5 z 5