TMNT TMNT komentáře u knih

Toto je voda Toto je voda David Foster Wallace

Vypočujte si príhovor ale tlačenú verziu si nekupujte.

21.01.2020

Souostroví Gulag - 1. díl Souostroví Gulag - 1. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

Surové a plné trpkej irónie. Budem potrebovať niečo ľahšie než sa pustím do 2. dielu.

30.09.2017 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Iba posledných 100 - 150 strán sa niečo reálne deje. Je to kniha pre ženy, rozoberajú v nej iba neuveriteľne nudné kecy a intrigánske ohováračky. Nerozumiem ako môžu niekoho takéto drísty zaujímať aj v reálnom svete. J.K.R si chcela dokázať, že vie písať aj knihy pre dospelých, ak je toto svet "dospelosti" tak potom sa po 30-ke zabijem. Páčila sa mi striedavá úroveň AJ, spätne predpokladám, že sa menila s ohľadom na postavy, ktoré boli momentálne rozoberané. Čo sa mi však už nepáčilo je, že často príliš tlačila na pílu, menej je niekedy viac, myslím tým to, že som musel niektoré vety prečítať viackrát aby mi dali zmysel. Knihu som si kúpil hneď po vydaní a dočítal ju zrovna dnes. Tak neuveriteľne nudná bola 1/2 a ostatok som sa musel prehovárať aby som vôbec dočítal. Jediná vec, ktorá ma ako tak motivovala k čítaniu boli slovíčka, ktoré som aj ako veľmi zdatný angličtinár nevedel. Zabrali tak jednu A4.

07.01.2017 2 z 5