tiger02 tiger02 komentáře u knih

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Pekná knižka. Pre niekoho, koho zaujíma Druhá sv. vojna a nevenuje sa tomu "profi", tak veľmi zaujímave čítanie. Na jednej strane nevýhoda, že ide o autentickú výpoveď, nakoľko v niektorých častiach je to dosť citeľné, že kniha je písana "nespisovateľom". Na druhej, je to veľmi uveriteľné a vidno, že autor si to odžil a možno aj preto opisuje vojnu neprikrášlene a surovo. Zaujímavé, že je to jedna z mála kníh, ktorá umožňuje pohlad z Nemeckej strany.

20.12.2016 4 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Na túto knihu som sa veľmi tešil a očakával som niečo podobné ako Ľavá ruka Boha, ale toto bol skôr opis počítačovej hry. Písané pekne, možno to malo dobrý potenciál, ale v niektorých častiach mi to prišlo ako opis toho, čo sa deje v hre .... trošku sklamanie. Dám tomu ešte jednu šancu a skúsim druhé pokračovanie :)

20.12.2016 4 z 5

Matematika - 100 objevů, které změnily historii Matematika - 100 objevů, které změnily historii Tom Jackson

Najkrajsie spracovanie s nazornymi obrazkami, co som doteraz u ziadnej podobnej publikacie nenasiel. Je spracovanych asi naozaj 100 tych najzaujimavejsich matematickych otazok. Na druhej strane, pre nematematika je to asi tazsie pochopit, lebo su predkladane teoria, ale bez nejakeho hlbsieho vysvetlenia. Pre matematika je to skor nieco co vie a mozno tomu chyba nejaka hlbka. Uvital by som dvojnasobne objasnenie pri vsetkych problemoch a omnoho viac technickych detailov.

01.12.2016 5 z 5