TessDragon TessDragon komentáře u knih

Posedlost Posedlost Lisa Jane Smith

2.díl Temných vizí - Posedlost. Navazuje přesně na poslední stránku 1.dílu. Tento díl byl pořád nadprůměrný a velmi čtivý. Gabriel a Kait se spolu trochu blíže poznají a tyhle scénky jsem si velmi užívala. ;D Jen mě trošku naštvalo, že jejich cesta byla tzv na prd, ale i tak si aspon něco odnesli
(naštěstí). Zajímá mě, jak to celé nakonec L.J.Smith ukončí. ;)

12.02.2013 4 z 5

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

Nová série, kterou jsem začala od L.J.Smith číst. Její knížky opravdu mám moc ráda, jsou hodně čtivé, mají napínavou, hororovou zápletku a o romantice nemluvě. Temné vize je opravdu povedená série, nečekala jsem, že se mi to bude tak moc líbit podle anotace. Ale ano jako skoro všechna díla mě i toto dostalo. Oblíbila jsem si Annu a Gabriela. Ano Rob byl opravdu úžasný taky, ale oproti Gabrielovi, no prostě team Gabriel. ;D Být Kait, asi by se mi líbil více Gabriel, ale nechme toto téma být. Líbilo se mi nové téma, už žádní upíři ale lidé s parapsychickými schopnostmi, nejvíce se mi líbila schopnost Anny, ale ani Lewisova nebo Robova by nebyla vůbec špatná. Odhalení mi rychle uteklo a už se těším, až se vrhnu na 2.díl. ;)

07.02.2013 4 z 5

Prokleté sestry Prokleté sestry Lisa Jane Smith

Už jsem skoro nevěřila, že by se mi nějaká upírská knížka mohla tak líbit. I když většina knih od L.J.Smith jsou velmi čtivé. 1.díl Říše Temnot jsem nečetla, ale dočetla jsem se, že je to volné pokračování a že si to můžu přečíst i bez znalostí z 1. Ale po tomto úžasném zážitku si rozhodně chci přečíst i ostatní díly! Knížka byla romantická, lehce hororová s prvky fantasy. Ze začátku mě sice lehce odradili jména sester, přece jen byla legrační a hodně originální, ale nakonec jsme se dozvěděli, že upíři jsou tak pojmenováváni běžně. Zamilovala jsem si hlavně Ashe (jak jinak ;D), ale i Jeremyho, i po tom jeho ''tajemství'', a bylo mi líto strašně toho konce. Pokračování už zřejmě nebude, protože každý díl je samostatný, ale možná, že je to tak lepší, než aby to pohnojili. :D Ale rozhodně doporučuju, tento příběh se vám dostane pod kůži.

04.02.2013 5 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Na tuto knížku jsem se strašně moc těšila,chválili ji úplně všude.Ale já jsem bohužel z té menšiny,které se nelíbila a to vůbec!Prvních 50 stran jsem se tak tak prokousávala,Hannah tam jen kecala a obvinovala lidi,že můžou za její smrt.Ale i tak jsem statečně četla dál,ale i u mě nakonec přetekl pohár a knížku jsem nedočetla,protože byla děsivě nudná a Hannah mi byla strašně moc nesympatická.Škoda. :/

03.02.2013 odpad!

Sophiina tajná válka: Deník dívky z druhé světové války (1939-1940) Sophiina tajná válka: Deník dívky z druhé světové války (1939-1940) Jill Atkins

Já tyto příběhy prostě miluju! Každý z nich je podle skutečných událostí a k tomu ho vždycky vypráví nějaká sympatická postava. Sophie jsem si zamilovala i Anguse ovšem. ;D Taky mě rozesmálo její spříznění se slepicemi, ale i tak mi bylo líto, jak to s nimi během války dopadlo. Doba byla zlá a hodně nebezpečná, jak zde Sophie popisuje, a rozhodně jsem ráda, že jsem ji nezažila, i když né všichni měli takové štěstí, že je válka nezměnila. Tuto knížku rozhodně doporučuji, není to žádná nudná dějepisná knížka, ale deník, který si tak tajně mohlo vést spousta lidí za války.

03.02.2013 5 z 5

Chuť krve Chuť krve Lisa Jane Smith

(SPOILER) 2.díl Stefanových deníků, který napsali seriáloví tvůrci. 1. díl byl rozhodně úžasný a čtivý, Chuť krve byla o trošku (tak jo o jednu hvězdičku) méně čtivější. Děj už nebyl tak skvělý a originální jako Zrození. Ale pro mě byl i tak nadprůměrný. Jen musím poznamenat, že mi vadilo, že místo našeho starého známého sporýše tu byl rozrazil. Dále jsem si zamilovala postavu Callie, a kdo četl, ví, jak to nakonec s ní skončilo. Také Damon mě v tomto díle neskutečně naštval. Jsem nedočkavá na další díl, ke kterému se snad brzo dostanu.

01.02.2013 4 z 5

Zrození Zrození Lisa Jane Smith

Knížka mě překvapila tím, že nebyla napsaná podle originálních knižních Upířích deníků, ale podle seriálu. Na začátku jsem v tom měla trošku zmatek, ale příběh mě rozhodně překvapil. Stefanovy deníky se mi líbí tak o 1 hvězdičku více než knižní Upíří deníky + i pomohlo i pár scének ze seriálu, které se mi zasadili do příběhu, ale nenechte se zmást, jinak tvůrci použili hodně témat, které v seriálu vůbec nezazněly. Knížka byla hodně čtivá a už se těším na pokračování. ;)

31.01.2013 5 z 5

Osvobození Osvobození Lisa Jane Smith

2.část ''Duše stínů'' se mi líbila více než 1.část, rozhodně tu bylo mé oblíbené pořádné dobrodružství a akce, a byl i strašidelný. Zamilovala jsem si nové postavy (Sage, Saber, Talon), jen mi vadilo to Elenino ''přeskakování z Damona na Stefana a naopak, Stefana strašně moc miluje, ale občasné líbání s Damonem to vůbec nevadí. Ale musím poznamenat, že konec byl opravdu překvapivý a jsem natěšená na další díl. ;)

29.01.2013 4 z 5

Zajetí Zajetí Lisa Jane Smith

Zajetí se mi asi ze všech dílů líbilo nejmín. Přišlo mi, že děj probíhá nijak zvlášt zajímavě než v ostaních předešlých. Naštěstí to zachránilo pár scének, ale i tak musím dát průměr.

26.01.2013 3 z 5

Soumrak Soumrak Lisa Jane Smith

Tento díl se mi líbil a to dost. Po takovém mírumilovnějším předchozím díle jsme se dočkali pořádné akce. A poprvé je titulek na zadní straně obalu (od 15 let) oprávněný. Je tu mnohem hororovější atmosféra než snad ve všech dohromady, což se mi líbilo, některé scény byly i dost nechutné, také nesmím zapomenout na příchod mých japonských oblíbenců Misao a Šiniči, jako milovnice japonské kultury a všeho spojeného s ní. Stefan mi tu ani tak moc nechyběl, jak jsem si myslela ( ;D) Damon mi ale i tak v některých scénách připadal dost posedlý Elenou (''Eleno, stan se už konečně mou princeznou temnoty'' ;D), ale patří to už koneckonců k němu. Díl do sebe krásně zapadl, já jsem ještě více začala nenávidět Caroline (a to už jsem myslela, že to víc nepůjde) a těším se na další ''záchranný'' díl.

20.01.2013 5 z 5

Návrat Návrat Lisa Jane Smith

Elena oživla, i když ještě jí úplně nezmizely její duchovní síly. Některé scény byly opravdu vtipné (Eleniny líbací pozdravy, i to jak ''létala jak pohupující se balonek + pár dalších ;D), pár i pěkně děsivých (stromy), tento díl možná nebyl ze série úplně nejakčnější, ale mě se líbil, byl takový miloučký, hlavně Elena. Ze všech dílů byl takový nejpohodovější, snad před větší akcí.

14.01.2013 4 z 5

Léto na druhou Léto na druhou Britta Keil

Knížka byla velmi emotivní, ale rozhodně to nebyl žádný nudný románek bez smyslu. Sice ten začátek mě moc nepřilákal, ale když zkousnete začátek, příběh se vám bude líbit. Je to pohodová oddechovka o zradě, lásce apod. Více sympatická mi byla, ale přece jen Marie. Ale nezdálo se mi, že by zas Marie a Isa měli nějaké ohromné přátelství podle jejich útržků z minulosti, ale i tak Oliver mi byl pěkně nesympatický sukničkář.

08.01.2013 3 z 5

Opuštěná kobylka Opuštěná kobylka Lucy Daniels

Jak já milovala Archu zvířat, Mandy a Jamese a spoustu zvířátek, co se tam objevila. Knížka je od 9 let, je to nádherný dětský příběh plný zvířátek, přátelství a důvěry. Tento příběh byl úžasná oddechovka a pro takového milovníka zvířat to pravé ořechové ;D.J en mi nebyla vůbec sympatická Polly, měnila pořád názor a chovala se dost hnusně, i když byla mladší.

06.01.2013 4 z 5

Witch - Čarovná voda Witch - Čarovná voda Alice Alfonsi

Moje dětství ve světě Witch. Na tyhle strážkyně nezapomenu, provázeli mě celým dětstvím a já jsem do nich byla úplně ''zažraná''. Will, Irma, Taranee, Cornelia a Hay Lin, všechny jsem je milovala.
Nesmím zapomenout ani na Elyon, i když udělala pár nesprávných rozhodnutí, samozřejmě i další důležité postavy : Věštce, Caleba, Joela, Orube, Cedrika, Matta, Luka, Erica, babičku Hay Lin....
Rozhodně to byla má nejoblíbenější dětská série, at už komixy nebo seriál. I když mě mrzí,že v ČR nevyšel poslední díl Friends forever. :( Doporučuji všem mladším slečnám. ;)

Witch - Sbohem, lásko Witch - Sbohem, lásko Elizabeth Lenhard

Rozhodně to byla má nejoblíbenější dětská série, at už komixy nebo seriál. Tento romantický díl se mi jako zapřísáhlé romantičce moc líbil. Doporučuji všem mladším slečnám. ;)

Witch - Věř svému srdci Witch - Věř svému srdci Alice Alfonsi

Rozhodně to byla má nejoblíbenější dětská série, at už komixy nebo seriál. Doporučuji všem mladším slečnám. ;)

Witch - Rozhodnutí Witch - Rozhodnutí Elizabeth Lenhard

Witch - Chřadnoucí Srdce Witch - Chřadnoucí Srdce Elizabeth Lenhard