terka138 terka138 komentáře u knih

Vladimír Holan, bibliotékář Boha (Praha 1905–1980). Vladimír Holan, bibliotékář Boha (Praha 1905–1980). Xavier Galmiche

Vcelku povedená monografie o Holanovi od francouzského slavisty. Doporučuju také Holanianu a Holanovské nápovědy od českých autorů. Co bych knize opravdu vytkla jsou tiskové, ale i pravopisné chyby, bylo jich dost...

22.09.2019 4 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Brooke Davis

Přeceňovaná kniha s neuvěřitelným příběhem a nereálnými postavami. Žádné zvláštní emoce ve mně nevzbudila. Autorka sice strašně chtěla, aby kniha na čtenáře působila roztomile a srdceryvně, ale ta snaha byla přílišná a neefektivní. Dočetla jsem hlavně kvůli Agathě, která dokázala zaujmout (třeba Millie jsem nemohla vystát). Styl psaní je jednoduchý a lehce čitelný. Kdyby kniha neobsahovala vulgarismy, doporučila bych ji spíše dětem... Rozhodovala jsem se mezi 2 a 3 hvězdičky. Nakonec dávám 3 za dobře zvládnuté dělení kapitol podle postav a jejich vzájemné prolínání.
Občas jsem si při čtení vzpomněla na knihu Násobky sedmi od Holly Golberg Sloan, ta byla ale o třídu lepší.

04.02.2018 3 z 5

Hegarty o kreativitě Hegarty o kreativitě John Hegarty

Naprosto skvělá kniha plná rad a inspirace.

02.07.2017 5 z 5

Lidice Lidice Cyril Merhout

Kniha byla psána ve vzteku, smutku a emocionálním vypětí. Obsahuje mnoho nejasností a nepřesností, způsobených brzkým vydáním po konci 2. sv. války v Evropě. Objevuje se několik tiskových chyb a mnoho až směšných slovních spojeních - ,,ničemný K. H. Frank", ,,zpupný netvor Hitler", nacistická ideologie označena za ,,zhovadilost germánskou". Nechci působit bezcitně, samozřejmě je to těžké téma, ale objektivně hodnotím čistě jen kvalitu knihy, která bohužel silně balancuje na hranici naučné literatury a výkřiku patosu, rozhořčení a hněvu.
Bohužel jí to nejde, autor se měl rozhodnout pro jednu, nebo druhou formu.

16.06.2017 2 z 5

Jak myslet ...umění: dědkovské dialogy s Ivanem Wernischem, Zdeňkem Zieglerem, Viktorem Kolářem, Václavem Bláhou,... Jak myslet ...umění: dědkovské dialogy s Ivanem Wernischem, Zdeňkem Zieglerem, Viktorem Kolářem, Václavem Bláhou,... Karel Hvížďala

Skvělá kniha, doporučuji všem zájemcům o umění, literaturu, ale i historii a kulturní dění.

15.03.2017 5 z 5

Ve znamení slunce Ve znamení slunce Mojmír Trávníček

Milý výběr z díla plného františkánské radosti a klidu. Mons. Josef Veselý byl silný člověk, který zažil mnoho, ale vždy věděl, kde hledat oporu.

20.11.2016 5 z 5

Romance Romance Ed McBain

Řekla bych, že je to jedna ze slabších ,,McBainovek", ale stále je skvělá.

08.08.2016 4 z 5

Munch : 1863-1944 Munch : 1863-1944 Elizabeth Ingles

Kniha se četla opravdu lehce a rychle, je přehledná, trefná a dobře uspořádaná. Reprodukce na křídovém papíře jsou nádherné a kvalitní.
Myslím, že tato série knih je velmi povedená a dokáže člověka srozumitelně seznámit s danými autory a jejich tvorbou. Navíc, pokud je srovnáme s podobnými publikacemi, jsou jednotlivé výtisky velmi levné, což určitě každý ocení. Těším se, až si přečtu další svazky.

15.01.2016 5 z 5

Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Pamela Oldfield

Asi tak prvních deset stránek bylo hodně slabých a zavánělo stylem knih pro desetileté holčičky, ale po příchodu moru se vše ,,zlepšilo" a stylistika byla pozvednuta. Pokud mám hodnotit obsah, tak byl samozřejmě zajímavý, poutavý a potěšilo mě, že byl do něj zahrnut i ,,Great fire of London".

05.01.2016 4 z 5

Tančící Sokrates Tančící Sokrates Julian Tuwim

Úderné aforismy a krásné vitalistické verše hrdého polského vlastence, který měl rád život, ač žil v nelehké době.

05.01.2016 4 z 5

Sto dní na vrcholu moci Sto dní na vrcholu moci Miloslav Moulis

Velmi srozumitelně a poutavě napsáno, můžu jen doporučit.

02.01.2016 5 z 5

Biblické aforismy, aneb, Říká blázen v srdci svém: „Není Boha“ Biblické aforismy, aneb, Říká blázen v srdci svém: „Není Boha“ Pavel Kosorin

Krásné a lehce provokativní aforismy proložené zajímavými ilustracemi. S některými jsem sice úplně nesouhlasila, ale tak to má být.

25.08.2015 5 z 5