Romance

Romance https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2509/romance-2509.jpg 4 94 10

87. revír série

I romance může být vražedná - další příběh z pera velikána detektivního žánru. Známá parta detektivů z 87. revíru zjišťuje, že divadelní prkna mohou znamenat i smrt. Kdo pobodal nožem atraktivní, ale nezkušenou herečku? Jak hrůzné pozadí skrývá nová divadelní hra? Proč se detektiv Bert King bojí své nové lásky? Kdo stojí v pozadí vraždy? Tomu všemu musí přijít šéf 87. revíru Steve Carella na kloub... ... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Romance , 1995

Disease
12.03.2024 3 z 5

Slabší kousek, kde se soustředí jen na pátrání. Kromě obligátně zamilovaného Klinga :-) Ke konci místy vtipné.

mi-380
25.11.2023 4 z 5

Isola/New York a 87. revír na jaře 1995. Autor si s námi znovu pohrává. Zápletku tentokrát vymyslel ďábelsky zapletenou, až překombinovanou, kdy se vyšetřování velmi podobá ději divadelní hry, jejíž tvůrci se střídavě objevují na scéně v rolích obětí i podezřelých. A autor si se čtenářem pohrává i v dalších úrovních sdělení, kdy smutně konstatuje, že vytvořit úžasný americký národ se evidentně nepovedlo, rasismus ani v devadesátých letech neustupuje, spíš naopak, což pociťují mimo jiné i Kling a jeho krásná lékařka. A co neomylný tlustý Ollie, bude i tentokrát velkým pomocníkem Steva Carelly? Příjemně působí i McBainovo kouzlo, kdy svou partu chlapců z revíru 87 prohání městem už 40 let a jim je stále něco přes třicet a klobouky z hlavy sundávají jen výjimečně.
...
Kling si všiml, že zatím se ani jeden reportér nezeptal, jaké barvy pleti byl ten útočník. Třeba se novináři po tom ptát nesmějí. On a Carella jako policisti položí tu otázku, jen co ostatní vypadnou.
85 % (zatím 92 hodnotících s průměrem 77 %).

klarence
26.10.2022 1 z 5

Mne to moc nebavilo, někde dle mého názoru zbytečné pasáže. Ale nezanevřela jsem na autora.

konicekbily
19.02.2021 4 z 5

Špička autorovy tvorby to rozhodně není, ale já, milovník práce policistů na 87. revíru velkého Města jsem si přišel na své. Málokterá série detektivní dosáhla tolika pokračování a byla prodejná po dlouhou dobu, jako je tato. Pokusím se přečíst co nejvíce pokračování.

mariva
02.10.2019 3 z 5

Nějak se mi ty novější McBainovky líbí míň než ty staré. Trochu moc povídání kolem a méně napínavého děje, ale nevzdávám to. Pořád patří mezi mé oblíbené autory.

SilvieSisinka
04.06.2018 4 z 5

Prostě Ed ....co dodat :-)

moničina
11.06.2017 4 z 5

Agresívny dej, neľútostné veľké mesto.

St.Evelin
01.01.2017 4 z 5

Malinko slabší kousek, ale stále si McBain drží svůj vysoký standard.

terka138
08.08.2016 4 z 5

Řekla bych, že je to jedna ze slabších ,,McBainovek", ale stále je skvělá.

RSR
23.03.2016 5 z 5

Kniha, která se dobře čte. Zajímavá zápletka i hlavní hrdinové, pro které je herectví a touha prosadit se důležitější, než cokoli jiného. Kromě hlavní linie děje se v této knize často zmiňuje problematika rasismu a vztahu mezi "černými a bílými".

Ed McBain
americká, 1926 - 2005