Broukodrak Broukodrak komentáře u knih

Doktor Proktor a velká loupež zlata Doktor Proktor a velká loupež zlata Jo Nesbø

Celou knihu jsem přelouskala během odpoledne, později jsem si ji přečetla jestě asi dvakrát. Je to VÁŽNĚ, vážně psina. Hodně se mi líbila část kde Bulík povídá o Monopolarech a Monopolésii, tam byli fakt kraviny (to je u Bulíka typické). Ale úplně nejlepší z celé knihy mi přijde loupež zlata uskutečněná Lízou, Bulíkem a doktorem Proktorem.

28.07.2020 5 z 5

Viking Vike Viking Vike Runer Jonsson

Hodně se mi líbila Vikeho představivost a schopnost realizovat svoje nápady. Asi nejvíce se mi líbily obrázky, kde je ryba Piloun. Hezké počtení.

18.07.2020 5 z 5

Neotvírat! Kouše! Neotvírat! Kouše! Charlotte Habersack

Nemo dostane balíček, ve kterém je hračka - plyšový Yetti. Yetti ale obživne a pořádně vyroste, navíc začne uprostřed července sněžit. Nemo s kamarády Bédou a Otkou začnou hledat Yettiho majitele, a nakonec se to, že ho mají doma, provalí a začne velký hon na Yettiho.
Nejvíce vtipné mi přijde, že Yetti o sobě mluví jako v reklamě, říká třeba: Je možné mě prát na 30 stupňů, nejsem vhodný pro děti do tří let.
Hodně dobrý je obrázek na straně 47.

17.07.2020 5 z 5

Minecrafťákův svět : 202 skvělých tipů a triků Minecrafťákův svět : 202 skvělých tipů a triků neznámý - neuveden

Minecrafťákův svět je série 202 tipů do hry minecratft. Jsou tam i různé zajímavosti, jako třeba že se dříve podloží těžilo 16 minut. Mám odtamtud docela dobrý fígl: když creeper exploduje ve vodě, tak se mi nic nestane!

Lovci vlků Lovci vlků James Oliver Curwood

Příběh vyprávějící o putování bělocha Rodericka a jeho nejlepšího kamaráda, indiána Wabigoona. Cestou ke stanici loví vlky a jiná zvířata, protože za ně dostanou slušné peníze. Mám nejraději část, kde jsou ve srubu až ke střeše zasypaném ve sněhu (je hodně srandovní). Nemohla jsem se od toho odtrhnout, skvělé.

Šest kamenných džbánů Šest kamenných džbánů Ivan Renč

Šest kamenných džbánů je série šesti povídek o manželích (a jejich rodině), na jejiž svatbě proměnil Ježíš vodu ve víno. Velice pěkné příběhy, moc se mi líbila povídka "Královský pták".

Minecraft Mobestiář Minecraft Mobestiář Alex Wiltshire

Informace obsažené v Mobestiáři jsou sice zajímavé, ale zastaralé (pro verzi 1.12.2?). Navíc je tam spousta pravopisných chyb, ale i proházená slova, jako třeba: "Oslabit lektvarem cáknutí" místo "Pocákat lektvarem oslabení".

Bitva o Nether Bitva o Nether Mark Cheverton

Bitva o Nether je druhá kniha o hráči Gameknightovi999, který byl vyvolen proroctvím jako "Uživatel-jenž-není-uživatelem". Všichní hráči mají totiž nad sebou "serverové vákno", které je spojuje s hrou, a které jsou schopni vydět jen vesničani. Gameknight999 byl ale vtažen do hry otcovým vynálezem, a tak serverové vlákno nemá. Spolu s přítelem, vesničanem Řemeslníkem, postupuje světem minecraftu, a brání příšerám proniknout ke Zdroji, zdroji kódu minecraftu, který může umožnit příšerám dostat se do lidského světa. Jenomže Gameknight999 ztratil všechnu svou odvahu na minulém serveru, při bitvě s endermanem Erebusem...

Paráda, narazila jsem na to náhodně v knihovně, někdo mi to dokonce doporučoval, seděla jsem u toho celý večer.

18.06.2020 5 z 5

Programování modů pro Minecraft Programování modů pro Minecraft Rogers Cadenhead

Na začátku jsem byla nadšená, ale v Programování modů pro minecraft není to co jsem se chtěla naučit - vytváření nových itemů, bloků, a hlavně mobů. Je tam jen jak pozměňovat pravidla minecraftu. Obsahuje asi 6 návodů s kódem (do aplikace netbeans), já jsem si udělala (opisováním předepsaného kódu): Chůzi po kamení (po příkazu způsobí že na co šlápnete, to se promění v kámen, udělala jsem si verzi "chůze po diamantech), PetWolf (po příkazu vyrobí vlka, když ho ochočíte tak má fialový obojek), pokusila jsem se o Zobrazování mobova zdraví, ale vůbec mi to nešlo, tak jsem toho na dlouhou dobu nechala. Chci si opsat Sčítání mobů a vesnic (zobrazí kolik je čeho ve hře).

Příhody malého Františka Příhody malého Františka Christine Nöstlinger

Malý František vypadá jako holčička, a má kvůli tomu potíže. Nemůže si s ostatníma hrát, protože "holky neberou". Knížka obsahuje tři příběhy - nejvíce se mi líbil ten třetí, je k popukání. Dávám ale jen tři hvězdičky, protože ty ostatní příběhy byly horší a nudila jsem se.

06.06.2020 3 z 5

Geniální plán Geniální plán Terry Deary

Švindlova uličnická akademie je místo, kde se děti učí, jak být kriminálníky. Před akademií postaví banku, takže se jí žáci pochopitelně chtějí pokusit vyloupit. Ale potom, co do akademie přijde nová žačka, se celá škola ocitne uprostřed spiknutí...
K popukání, četla jsem to bez přestávky.

05.06.2020 5 z 5

My name is Čičák My name is Čičák Martina Skala

Velice vtipné, naučila jsem se několik nových anglických slov, která jsem neznala. Krásně nakresleno, na konci jsou přeloženy anglické části. Když tam mluví Angličani, tak to je anglicky, když mluví Češi, tak to je česky.
Často jsem si překlad domýšlela.

04.06.2020 4 z 5

Deník malého Minecrafťáka: Kotě z podsvětí Deník malého Minecrafťáka: Kotě z podsvětí Cube Kid (p)

První ze série Deník malého minecrafťáka kterou jsem četla. Jsou tam k ději parádní obrázky, stránky jsou vytištěny tak aby vypadaly jako minecraftová mapa. Je to velice vtipné, stojí za přečtení několikrát. Podle mě je nejvtipnější kapitola osmá. Doporučuji všem kdo hráli někdy minecraft, protože jinak si to tak neužijete.

02.06.2020 5 z 5

Poslední poklona Sherlocka Holmese Poslední poklona Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Skvělé povídky, lepší byla první část.
Nejvíce se mi líbila povídka Bruce - Partingtonovy dokumenty, ta byla opravdu zajímavá.
Umírajícího detektiva a lví hřívu znám z audioverze, tady je lví hříva mnohem propracovanější,
umírající detektiv je stejný.
Některé povídky byly slabší, ale líbilo se mi to.

10.05.2020 4 z 5

Receptář her Receptář her Jiří Chour

Moc pěkné hry, jednu jsme hráli v neškole. Zkopírovala jsem pár nápadů z celotáborovky Návrat z hvězd a udělala jsem plyšákům tábor - byli moc spokojení :)
Doporučuji třeba vedoucím skautských oddílů.

18.04.2020 5 z 5

Dobrodružství v Zemi nikoho Dobrodružství v Zemi nikoho Jaroslav Foglar

Dobrodružství v Zemi nikoho je o skupině kluků, která hledá obří trilobity, aby je předali muzeu.
V příběhu se vyskytují ještě party jako Zelené vesty (skupina puberťáků).
Já jsem tu knížku dostala k narozeninám a moc se mi líbila příloha - obrovská mapa Země nikoho.
Moc pěkná knížka, dobrá pro uvolnění.

18.04.2020

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Saturnin je sluha vypravěče a pořád dělá nějaké bláznivé věci. Velice bláznivá a vtipná knížka, nejlepší pro pobavení, moc se mi to líbilo.

Původně jsem Saturnina poslouchala v audio verzi, ale nebylo tam všechno co je v knížce, tak jsem nemohla splnit test na Čtení pomáhá a musela jsem si přečíst knížku.

11.03.2020 5 z 5

Zloděj blesku (ilustrované vydání) Zloděj blesku (ilustrované vydání) Rick Riordan

Percy má problémy - bude zase vyhozen ze školy. Už šest let střídá různé školy a vždycky ho nakonec vyhodí. Poslední dobou se mu ale dějí moc divné věci...

Skvělá knížka, seděla jsem u toho celé odpoledne.

25.02.2020 5 z 5

Minecraft - Průvodce k využití ruditu Minecraft - Průvodce k využití ruditu Craig Jelley

Velice užitečná příručka, až na to, že se mi zasekával obvod, který poháněl výtah. Možná příště pozorněji sledovat návod...
Už jsem si stavěla výtah (úspěšně) a zámek, který má 20 tlačítek a pouze 3 jsou správná (neúspěšně).
Kromě několika návodů tam je o funkcích ruditových bloků (neplést s bloky ruditu) a jejich využití. Kdo by si byl pomyslel, že se v obvodech často využívá blok slizu...

11.02.2020 5 z 5

Zdivočelé pohádky Zdivočelé pohádky Roald Dahl

Velice "vylepšené" klasické pohádky ve formě básní.
Ukázka:

Čtvrtý bod: "Zkáza prostěradel,
zbahnění napříč, našíř, nadél!"
(Mášenka a tři medvědi)

11.02.2020 4 z 5