Šest kamenných džbánů

Šest kamenných džbánů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4424/bmid_sest-kamennych-dzbanu-UcD-4424.jpg 5 5 3

Šest příběhů pro malé i ty větší. Laskavá a moudrá vyprávění o Abíšajovi a jeho ženě Finese z Kány Galilejské. Možná, že je znáte, jen si nemůžete vzpomenout - to na jejich svatbě proměnil Ježíš vodu ve víno... Obsah: Krasohled -- Horské růže -- Královský pták -- Koberec -- Špinavohnědý kůň -- Černá perla

mirka0586
27.05.2022 5 z 5

Krásně napsaná...

Broukodrak
18.06.2020 5 z 5

Šest kamenných džbánů je série šesti povídek o manželích (a jejich rodině), na jejiž svatbě proměnil Ježíš vodu ve víno. Velice pěkné příběhy, moc se mi líbila povídka "Královský pták".

Matematicka
05.05.2020 5 z 5

Víte, jak se jmenovali ženich a nevěsta z biblické svatby v Káně Galilejské? Pokud ne, tak v této knize se to dozvíte. A co se stalo s trochou toho nejlepšího vína, která zbyla v každém z šesti kamenných džbánů? O tom vám bude vyprávět šest příběhů, v každém se dozvíte o osudu zbylé trošky vína z jednoho džbánu.
Příběhy zcela vymyšlené, ve kterých autor volně popustil uzdu fantazii. Přestože nás všechny zavádějí do starého Izraele, nechybí v nich napětí, různé lidské charaktery, humor a samozřejmě taky poučení, nejčastěji o tom, jak důležité je smíření mezi manželi.
Malé i větší děti mohou prostřednictvím těchto příběhů nenásilně poznávat svět dospělých a jejich problémy, i když samozřejmě neschází i dětské postavy.
Knihu pěknými a výstižnými barevnými ilustracemi doprovodila malířka Zdeňka Krejčová.
Příběhy jsou svým způsobem dětsky naivní a laskavé, ale to k příběhům pro děti prostě patří. Poučení z nich plynoucí z nich nijak "nečouhá", jsou vyprávěny zajímavě a poutavě. V rámci žánru jde podle mého názoru o kvaltiní knihu a doporučuji k přečtení všem, kdo se nenechají odradit starobylým tématem. A pokud neznáte biblický příběh proměnění vody ve víno na svatbě v Káně Galilejské, i ten je tu převyprávěn.