Tereza137 Tereza137 komentáře u knih

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Bohužel jsem nečekala, že to někdy řeknu, ale pro mě byl druhý díl celkem zklamání. Měla jsem od toho velké očekávání a to byla chyba, protože první díl byl luxusní. Druhý díl je prakticky pouze o tom, že 90% času sedí Alex v kopce na samotce a přemýšlí nad svými myšlenkami, "komunikuje " s iluzemi, které se mu zjeví, přemýšlí nad tím, co by teď mohl dělat, kdyby nespáchal žádné zločiny a samozřejmě zvažuje nad útěkem z Výhně a ze samotky... Abych nebyla úplně negativní, tak kniha má i některé napínavé kapitoly a trochu i nechutné. Mrzí mě celkem to, že jsem si na Alexovy a Zeeovy nepřátele zvykla, tudíž mě takový „sípač", či dozorce neděsí tak, jako v prvním díle. Rozhodně se opravdu hodně těším na další 3 díly, které čekají na překlad, ale zároveň se bojím o čem ty pokračování budou, kdo ví, třeba mě to překvapí.

23.11.2021 4 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Stačilo by jedno slovo a to MILUJU. Opravdu úžasná kniha, která se čte sama, zaryje se vám do kůže a nenechá vás spát, dokud nepřijdete na to, proč se to všechno děje a jak to skončí. Kniha je místy vážně strašidelná a v noci jsem se někdy fakt bála, že si pro mě přijde muž v masce a odtáhne mě někam, kde peklo, oproti tomu místu, je ráj.

Jediné, co mě mrzí, je to, že bohužel jsou přeložené jen 2 díly z 5. Snad se těch dalších 3 dílů dočkáme v roce 22.

19.11.2021 5 z 5

Urban games Urban games A. T. Jurasek (p)

Za mě kniha vážně skvělá, miluju žánry typu vyvražďovaček, TV show atd... Opravdu jsem knihu přečetla skoro hned jedním dechem. Bohužel ubírám * za některé otravné postavy, které jste za jejich chování nenáviděli od začátku až do jejich případné smrti. Konec napínavý, ale opět tam byla scéna, u které jsem byla vážně naštvaná a nevím, proč to autor udělal. Jinak kniha určitě stojí za přečtení !

15.11.2021 4 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Opravdu moc skvělá kniha, hodně dobře se četla, napínavá od začátku do konce. Měla jsem ji přečtenou skoro hned. Určitě se k ní někdy i vrátím. Bohužel konec mě hodně zklamal (uspěchaný a hlavně nevysvětlený, ...), proto ubírám 1*.

15.11.2021 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Luca Veste

Náhodou mě se kniha opravdu strašně moc líbila a patří mezi mé top knihy. Bála jsem se si ji koupit na vzdory různým celkem špatným hodnocením a jsem moc ráda, že jsem tam neučinila a knihu si přečetla. Téma je originální, může být rozhodně reálné (nikdy nevíme, co a kdo se v lesích skrývá). Opravdu hodně napínavá kniha od začátku do konce. Knihu jsem přečetla za necelé 3 dny, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Žádné zbytečné natahovane scény, všechno bylo svižné. Konec byl opravdu nečekaný a až vše na konci začalo dávat smysl a vše se vyjasnilo. Opravdu knihu doporučuju ! Přála bych knize, aby měla více % a více pozitivních komentářů.

15.11.2021 5 z 5

Bára Bára Josef Strauss

Já opravdu nevím. Knihu jsem si koupila na základě komentářů a recenzí a čekala jsem něco víc. Bohužel mě kniha nenadchla, ani jsem ji nedočetla. Pro mě byla kniha nereálná skoro ve všech směrech. Vím, že šikana na ZŠ je (i na SŠ), ale opravdu si nemyslím, že až do takové intenzity, kdy tomu dítěti nikdo nevěří. Možná, až budu mít jednou děti, tak si knihu znova přečtu a budu na to mít jiný pohled. Za mě takových 3,5/10.

14.11.2021 2 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Kniha se mi opravdu líbila. Rozdělení kapitol na hlavní hrdinku a hlavního hrdinu byly zajímavé a neobvyklé. Mělo to pomalejší začátek, ale potom to bylo čím dál víc napínavé, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Konec mě ale celkem zklamal, protože nebyl moc vysvětlený, tudíž jsme se nedozvěděli, proč to ten vrah udělal atd... Jinak čtení opravdu zajímavé a napínavé.

14.11.2021 4 z 5