Tercik4163 Tercik4163 komentáře u knih

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Na knížku jsem měla zálusk už dlouho. Samozřejmě jsem od ní i něco očekávala, ale po dočtení knížky jsem zjistila, že až taková bomba to nebyla. Do knížky jsem se nemusela začíst vůbec a hned mě pohltila.
Na první polovinu knihy bych nemohla najít chybu … maximálně tak slovo Matika s tvrdým Y. Následující asi čtvrtina už tak dobrá nebyla … ze začátku jsem měla Travise fakt ráda, ale jeho neustálé fňukání a potřeba Abby chránit, mě začaly solidně vytáčet. A chování Abby v celé knížce taky nedokážu pochopit, pořád ze sebe před ostatníma dělala svatouška a sama sobě i Travisovi tvrdila, že k němu nic necítí, přitom při každé příležitosti se s ním vyspala.
Konec byl až moc přeslazený a mohl být klidně i delší. Knížka mi řekla po přečtení jediné: Tohle je pohádka a ne reálný život, nedělej si plané naděje. Přesto nechápu, jak jsem ji mohla přečíst za 1 den. Ode mě dostává 3 hvězdičky.

29.08.2014 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Celá tahle trilogie je něco neuvěřitelného. Všechny tři knížky se na mě strašně podepsaly. Je to pro mě srdcová záležitost a vždycky bude.
Vyprávění s dvou pohledů mi nevadili, bylo zajímavé zjistit, jak to všechno vidí Tobias. Nejlepší byl ovšem první díl, a nejhorší poslední, ale bylo to těsné. Ke konci … knížku jsem dočetla už včera večer. Po přečtení jsem se psychicky ,, zhroutila‘‘ . Brečím i teď. Tris … tu jsem si asi oblíbila až moc, podle toho to taky tak dopadlo. Autorka předvedla nadlidský výkon.
Nepřečíst si tuhle trilogii je hřích. Sama se divím, že jsem si ji přečetla až teď. Nejde dát jinak než 5 hvězdiček.

24.08.2014 5 z 5

Past Past Lauren DeStefano

Kniha mě zaujala hlavně svou obálkou a poté také nápadem, který je skutečně skvělý a originální. Ale ten děj …. no nevím co k tomu říct. Moc se toho v knížce nestalo. A někdy mě udivovalo, jak ten čas rychle letí. Určitě jde poznat, že je to první kniha této autorky.
Rein jsem si celkem oblíbila, ale nic převratného v ní nebylo. Cecily jsem vyloženě nesnášela i ve chvílích kdy by mi jí mělo být líto. Na Lindena mám názor vcelku dobrý, i když ze začátku jsem si myslela že nebudu. Jenna, ta byla velké plus v knížce. Ostatní postavy mi přišli strašně obyčejné, nedodělané …
Kniha je tak na 3,5 hvězdičky, ale i tak stojí za přečtení. A jsem zvědavá na další knihy autorky.

11.08.2014 3 z 5

Nechci víc než všechno Nechci víc než všechno Cecily von Ziegesar

Ke knížce jsem přišla čirou náhodou, neměla jsem nic na čtení a tak mi kamarádka jednu svoji knížku vybrala. A byla to zrovna tahle. Od knížky jsem toho moc nečekala a to i proto, že jsem nečetla předchozí díly jen tenhle. Ale kupodivu mě velmi mile překvapila. Knížku jsem přečetla asi za 3 dny. Nejprve jsem se do ní sice musela ,,dostat ", ale poté jsem už hltala stránky jako bonbóny. Mě přišla psaná jako typický seriál, prostě několik příběhů v jedné knížce. Ne že by to byla nějaká chyba, jen se mi stávalo, že jsem měla chuť přeskočit stránku jen proto, že jsem chtěla vědět pokračování příběhu jiné osoby. Takže knížka je to pěkná, ale seriál je prostě seriál.

09.07.2014 3 z 5