Ter.eza Ter.eza komentáře u knih

Rodičovství jako cesta Rodičovství jako cesta Jan Vávra

Tahle knizka je radost! Odborna i lidska, ctiva a hluboka. Alena s Honzou laskave a srozumitelne vysvetluji principy, ktere je dobre ve vychove deti ctit. Ukazuji, co vsechno princip obnasi, jak muze vypadat, kdyz jsme ho sami v detstvi nezazili (coz jsou velmi vtahujici momenty, ve kterych verim, ze se mnoho z nas pozna), oteviraji polemiku o tom, jestli deti nasledovanim principu prilis nerozmazlujeme, nezmekcujeme. V knize vidim velky potencial pro siroke spektrum rodicu. Je psana srozumitelne, privetive. Skvele je, ze kniha prinasi svedectvi o tom, jake maji nektere vychovne intervence vliv na formovani ditete, potazmo dospeleho. Troufam si rict, ze tak dava do prostoru argumenty, ktere by mohly byt srozumitelne i pro rodice/ prarodice, kteri se o tema vychovy deti prilis nezajimaji. Verim, ze kniha ma sanci ukazat, ze vychova nas opravdu ovlivnuje po cely zivot a ma smysl se ji venovat. A kdo Alenu a Honzu zna, muze pri cteni nekterych kapitol temer slyset jejich hlasy, jak promlouvaji :)

31.01.2024 5 z 5