Rodičovství jako cesta

Rodičovství jako cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531108/bmid_rodicovstvi-jako-cesta-65b95b499429d.png 5 4 2

Stát se rodičem není jen tak. Je to jako vydat se do neznáma na dlouhou cestu, která zdaleka není jen vyhlídková, ale vede přes náročné vyčerpávající úseky, zákruty a odbočky, kde se lze snadno ztratit. Přičemž mapa našich rodičů, které bychom se mohli případně držet, je buď omšelá a nečitelná, nebo nám ani zdaleka nevyhovuje. Tato kniha je rodičovským průvodcem, který neukazuje jediný možný směr, kudy a jak se vydat, ale předkládá záchytné body, které vám pomohou najít tu správnou cestu pro vaše rodičovství, přitom dává prostor jedinečnosti každého. Zaměřuje se na základních šest principů rozvoje u dětí a rodičů a vztahu mezi nimi z pohledu vývojové a vztahové psychologie a neurobiologie, které jsou základními stavebními kameny funkčních vztahů a komunikace po celý život. Kniha nabízí jak obecný náhled na tyto principy, tak širší kontext jejich uplatnění, řešení konkrétních situací a příklady z praxe.... celý text

katerinaSSAK
21.02.2024 5 z 5

Nádherná knížka, kterou jsem přečetla za pár dní. Kniha poskytuje skvělé zpřehlednění toho, co je v konkrétní vývojové etapě pro dítě nejdůležitější, takže rodiče nejsou zbytečně zahlcení velkou mírou požadavků. Kniha je tedy laskavá jak k dětem, tak i k rodičům :).

Ter.eza
31.01.2024 5 z 5

Tahle knizka je radost! Odborna i lidska, ctiva a hluboka. Alena s Honzou laskave a srozumitelne vysvetluji principy, ktere je dobre ve vychove deti ctit. Ukazuji, co vsechno princip obnasi, jak muze vypadat, kdyz jsme ho sami v detstvi nezazili (coz jsou velmi vtahujici momenty, ve kterych verim, ze se mnoho z nas pozna), oteviraji polemiku o tom, jestli deti nasledovanim principu prilis nerozmazlujeme, nezmekcujeme. V knize vidim velky potencial pro siroke spektrum rodicu. Je psana srozumitelne, privetive. Skvele je, ze kniha prinasi svedectvi o tom, jake maji nektere vychovne intervence vliv na formovani ditete, potazmo dospeleho. Troufam si rict, ze tak dava do prostoru argumenty, ktere by mohly byt srozumitelne i pro rodice/ prarodice, kteri se o tema vychovy deti prilis nezajimaji. Verim, ze kniha ma sanci ukazat, ze vychova nas opravdu ovlivnuje po cely zivot a ma smysl se ji venovat. A kdo Alenu a Honzu zna, muze pri cteni nekterych kapitol temer slyset jejich hlasy, jak promlouvaji :)

rodičovství

Autoři knihy

Alena Vávrová
česká, 1980
Jan Vávra
česká, 1979

Kniha Rodičovství jako cesta je v