tenax tenax komentáře u knih

Staročeské záhady - Po stopách dávných mýtů Staročeské záhady - Po stopách dávných mýtů Vladimír Liška

Přehledně a poutavě shrnuté otazníky a záhady našich nejstarších dějin. Rozhodně stojí za přečtení.

08.08.2013 4 z 5

Přicházejí Přicházejí Tomáš Novotný

Zajímavá, informativní knížka, mohla by být ještě podrobnější a rozšířená o další sekty, např. scientologii.

08.08.2013 3 z 5

Messerschmitt Me 163 Messerschmitt Me 163 Mano Ziegler

Napínavé líčení, autentické zážitky, dokumentární fotografie - to vše činí z knihy svým způsobem dobový dokument. Mám trochu pochybnosti o morálních kvalitách aktérů - nacistických pilotů, kteří jsou autorem líčeni jako lidé zanícení pro věc letectví, nic víc a nic méně, bez ohledu na to, jakým cílům má zkoušené letadlo sloužit. Tady už jde asi o Zieglerovu projekci poválečných zkušeností a potřeb. Ale jinak je to kniha zajímavá, psaná prostým, živým jazykem, velice čtivá.

08.08.2013 3 z 5

Zahradní slavnost pro patnáct miliónů: (aneb jak vyhovět Murphyho zákonům) Zahradní slavnost pro patnáct miliónů: (aneb jak vyhovět Murphyho zákonům) Slavomír Pejčoch Ravik

Pro mne příliš levicové čtení. Četl jsem krátce po vydání a už tehdy jsem s autorem hluboce nesouhlasil. Z knihy přímo čiší odpor k Havlovi i Klausovi, kterým oběma klade za vinu hlavní podíl za rozdělení Československa. Rozhodně bych nezařadil mezi "doporučené".

08.08.2013 1 z 5

Ve službách Svatoplukových Ve službách Svatoplukových Jan Bauer

Zajímavé, hlavně nápad, že Přemyslovec Bořivoj byl vlastně Viking! To mě dodneška nenapadlo. Ale proč ne, co vlastně o těch dobách víme jistě?

29.07.2013 4 z 5

Zemřít pro jediného boha Zemřít pro jediného boha Jan Bauer

Výborné čtení. Vzhledem k minimu věrohodných historických pramenů je to ale spíš apokryf, podobně jako předchozí kniha Ve službách Svatoplukových.

28.07.2013 4 z 5