Zahradní slavnost pro patnáct miliónů: (aneb jak vyhovět Murphyho zákonům)

Zahradní slavnost pro patnáct miliónů: (aneb jak vyhovět Murphyho zákonům) https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104918/zahradni-slavnost-pro-patnact-milionu-104918.jpg 3 3 1

Politická publicistika hodnotící vnitropolitický vývoj v ČSFR v letech 1989-1992. Studie zabývající se Václavem Havlem a protagonisty české politické scény a rozpadem republiky. Z rozboru plyne, že do jisté míry došlo v zemi k realizaci Havlovy Zahradní slavnosti, v níž se členy početného komparsu stalo 15 milionů občanů Československa. Na obálce je text vydavatele, z něhož plyne, že „politici nám mají sloužit a ne nás pouze jednou za čtyři roky balamutit a pak si počínat jak lancknechti na dobytém území. Vyzývá k boji, který nelze vyhrát, ale který se nesmí vzdávat“. ... celý text

tenax
tenax
08.08.2013 1 z 5

Pro mne příliš levicové čtení. Četl jsem krátce po vydání a už tehdy jsem s autorem hluboce nesouhlasil. Z knihy přímo čiší odpor k Havlovi i Klausovi, kterým oběma klade za vinu hlavní podíl za rozdělení Československa. Rozhodně bych nezařadil mezi "doporučené".

Kniha Zahradní slavnost pro patnáct miliónů: (aneb jak vyhovět Murphyho zákonům) je v