Telumee Telumee komentáře u knih

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Kniha Naivní detektivka z knihovny mě nadchla. Hned v první kapitole mě překvapila pestrá, výrazově bohatá čeština a neobvyklý literární styl. Příběh jsem četla pomalu, abych si zajímavě napsaný text pořádně vychutnala.
Zaujalo mě, že autorka si nedala za cíl vyvolat v člověku jen napětí a chuť poznat jeho příčinu, ale zároveň nabídla čtenáři, aby se zúčastnil společného lidského sdílení a sounáležitosti.
Parta lidí převážně vyššího věku si všimla problému ve svém okolí a řeší ho. Nesedí u počítače a nekomunikují spolu přes mobil. Scházejí se a jejich různorodost vzbuzuje úsměv. Toho plně využívá autorka a vtipně i laskavě komentuje jednání i činy těchto postav.
Moc se mi líbilo, že se děj točí i kolem knihovny, která v příběhu působí tak, jak má knihovna působit. I zde jde o společensky vlídné a chápavé prostředí.
Bylo mi líto, že kniha končí a jen nerada jsem ji opouštěla. Zanechala ve mně, kromě příjemného čtení, i hezký pocit naděje, že lidé si k sobě vždycky najdou cestu, když půjde o něco důležitého.
Těším se na další knihu paní Jany Chroustové!

13.06.2018 5 z 5

Přání od jezera draků Přání od jezera draků Irena Ričlová Lachoutová

Čtivý, laskavý a velmi soucitný příběh o uvězněném draku a zakleté dívce se mi moc líbil.
Byl naplněn neotřelou fantazií, dobrodružstvím i zajímavým vhledem do historie. Můj zážitek ještě umocnily hezké ilustrace od samotné autorky. Obzvlášť podmanivě na mě působily obrázky uvězněného draka.
Knihu velmi doporučuji!

29.05.2018 5 z 5

Divotvorná Télumée Divotvorná Télumée Simone Schwarz-Bart

Skvělá nádherná kniha!
Úžasně přesné vyjádřenípostotrokářské psychiky a touhy po svobodě včetně jejího naplnění.

16.07.2015 5 z 5

Dodíkovy pohádky z Lesního království Dodíkovy pohádky z Lesního království Michaela Dodo Dostálová

Dodíkov pohádky jsem si přečetla dopoledne na Boží hod.
Okamžitě mě vtáhly do světa fantazie, barevných představ
a veliké morální síly.
Je to vyjímečná kniha. Její vnitřní působení na duši čtenáře
je díky veršované češtině,barevné fantazii a křehké poetice dlouhodobé.
Díky za tuto knihu!
Telumee

25.12.2013 5 z 5

Kamarádi na cestách Kamarádi na cestách Daniel Bukvaj

Příjemný pohádkový příběh nabízí krátké, zato intenzivní dobrodružství, v němž se děti musí spolehnout na sílu kolektivu. Jedině ta může udolat zlo, které proniká na zem a ovládá vše živé.
Styl knížky je svérázný a přitažlivý. Myslím, že tato útlá knížečka je vhodná pro dětského čtenáře,
jehož trpělivost není zaměřena na objemnější knihy. Příběh z pera Daniela Bukvaje dítě pobaví, ale neunaví a je dost možné, že ho i povzbudí ke čtení dalších knih.

28.01.2019

NEstrašidla NEstrašidla Irena Ričlová Lachoutová

Veršíky o strašidlech, kterých se nikdo nemusí bát, jsou v této půvabné knižce určeny malým dětem.
Avšak pobaví se i dospělý, který je bude malým posluchačům číst. Jsem přesvědčená, že je bude číst opakovaně, protože polednice, čert, hejkal a jiná strašidýlka jsou zde zábavnými, vtipnými i veselými postavičkami v naprosto originálním podání.
Velmi chválím i kvalitu a lehkost veršíků. Říkanky pro děti jsou nelehkou disciplínou a tu autorka, spolu s krásnými ilustracemi, zvládla skvělým způsobem!

09.12.2018 5 z 5

Vánoční dárek Vánoční dárek Jana Javorská

Moc příjemné vánoční čtení.
Srdce v něm má hlavní roli.
Pěkné!
Dana

20.12.2016 5 z 5

Motobaba Motobaba Jana Javorská

Krásně upřímná kniha člověka, pro kterého je motorka důležitá stejně jako osobní svoboda.
Motobaba je srdeční záležitost, do které nás autorka nechává nahlédnout čtivým svižným způsobem.
Moc pěkné!

17.09.2016 5 z 5

Holka na jeden den Holka na jeden den Jana Javorská

Velmi čtivá kniha, kritická k dnešní formální době a laskavá k postavám a jejich vývoji.
Dana

13.07.2015 5 z 5

Tonička a pirát Jedno Oko Tonička a pirát Jedno Oko Dana Šianská

Další recenzi na knihu Tonička a pirát Jedno oko najdete na stránkách Klubu knihomolů.

08.02.2015