Teclaireddy Teclaireddy komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

I mě kniha naprosto okouzlila. Neuvěřitelně čtivá, působivá a napsaná s citem, který vás tak nějak rozněžní, ale zároveň nenasytí a zanechá v napjatém očekávání. Nejvíc jsem si užívala vývoj vztahů mezi Ilan a pětadvacítkou. Také se mi líbilo, že Ilan není klasická dospívající hrdinka, ale spíš zvědavé a zarputilé dítě, které vypjatá situace často dožene k pláče - působí tak přirozeněji a lidštěji. Kapitánovo charisma a jeho roztomile neohrabaný vztah k Ilan(ovi) zajisté vyústí v zajímavé pokračování.
Konečně mě po delší době nějaká kniha zase úplně pohltila. Také ve mně silně probudila fantazii - nevzpomínám si, kdy naposledy jsem si při čtení vše tak živě představovala.

08.02.2017 5 z 5

Propasti Propasti Arnaldur Indriðason

Arnaldur nezklamal. Na jeho knihách mám ráda především psychologii postav - nejsou černobílé a vrah má často ke svému jednání lidský důvod.
Na knize mi však velmi vadil nekvalitní překlad. Sice nemám k porovnání originál, ale některá místa mi přišla víc než podivná. Chvílemi jsem si říkala, jestli knihu radši neodložit, abych "nenasála" špatnou češtinu. A Erlendurova dcera se nejmenuje Eva Lindová, ale Eva Lind - nejen že není vdaná, ale na Islandu přece ani nemají příjmení.

09.01.2017

Kolos: rukopis Braga Bragessona Kolos: rukopis Braga Bragessona Finn Alnæs

Zapomenutý poklad. Tato kniha by si určitě zasloužila více pozornosti! Nelekejte se počtu stran, sama jsem se musela nutit do přerušovaného a opakovaného čtení, aby mi kniha tak rychle neutíkala. Nikdy jsem se nesetkala s tak živoucí postavou, která jakoby vystupovala z textu.
Je to kniha, která mě v životě nejvíc ovlivnila, a pokaždé, když ji otevřu, najdu v ní něco nového a aktuálního pro danou situaci. Vřele doporučuju!

12.02.2015 5 z 5