sulcv sulcv komentáře u knih

Jeep jede do války Jeep jede do války Will Fowler

Historie legendárního Jeepu od prvních prototypů přes válečné nasazení , až po jeho nástupce. Knížka je plná fotografií.

12.03.2016 5 z 5

Encyklopedie městské dopravy v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Encyklopedie městské dopravy v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Pavel Dušek

Kniha určená fandům městské dopravy. Je zde historie městské dopravy v celé České republice. Vývoj, schémata, vedení linek a různé zajímavosti. Kniha je vydaná v roce 2003, takže vedení linek a číslování spojů je již neaktuální.

12.03.2016 5 z 5

Album starých pohlednic Českého ráje Album starých pohlednic Českého ráje Karol Bílek

Staré pohledy Českého ráje a něco málo z historie. Určitě zajímavá knížka pro každého, kdo má rád Český ráj.

12.03.2016 4 z 5

Album starých pohlednic: Krušné hory Album starých pohlednic: Krušné hory Pavel D. Vinklát

Staré pohlednice a něco málo z historie. Zajímavá knížka pro toho, kdo má k tomuto regionu blízko.

12.03.2016 4 z 5

Příběh z doby neobyčejného šílenství Příběh z doby neobyčejného šílenství Jan Kilián

Knížku jsem přečetl jedním dechem. Je to zajímavý náhled do obyčejného života v Krupce. Kniha je zajímavá i tím, že je autentická, protože je psaná podle deníků Michaela Stüelera, který v Krupce a žil a jednu dobu byl i radním.

12.03.2016 5 z 5

Turn, 100 let města Trnovany - Teplice Turn, 100 let města Trnovany - Teplice Petr Špaček

Velice zajímá a obsáhlá kniha o Trnovanech, které byli v sedmdesátých a osmdesátých letech z velké části zbourány.

12.03.2016 5 z 5

Teplice, Teplitz-Schönau I: Lázeňskou branou na Královskou třídu Teplice, Teplitz-Schönau I: Lázeňskou branou na Královskou třídu Petr Špaček

Parádní knížka o Teplicích. Hodně, hodně fotek a kreseb, které ukazují staré Teplice i místa která již zcela zanikla. Doporučuji hlavně všem kteří v Teplicích bydlí, či k nim mají vztah.

12.03.2016 5 z 5

Teplice, Teplitz-Schönau II: Krupskou branou do Šanova Teplice, Teplitz-Schönau II: Krupskou branou do Šanova Petr Špaček

Nádherně zpracovaná publikace o Teplicích. Obrovské množství fotek na kterých může každý posoudit jak moc se Teplice změnili. Kniha je určena hlavně teplickým patriotům.

Studna supů Studna supů Norbert Frýd

Zajímavé čtení z mexického venkova, kde žijí ti nejchudší vesničané, kteří se snaží na svých políčkách vypěstovat alespoň něco. Jen škoda, že jako záchrana a jediná pomoc vystupují komunisté.

Marijn u pirátů Marijn u pirátů Miep Diekmann

Napínavé čtení od začátku až do konce. I když je knížka určená pro děti a mládež, přečetl jsem jí jedním dechem i v pětatřiceti :-)

Čluny v Brakkeputu Čluny v Brakkeputu Miep Diekmann

Dobrodružné čtení pro kluky.

Tekumseh (2. díl) Tekumseh (2. díl) Fritz Steuben

Napínavé a poutavé čtení. Dozvěděl jsem se i mnoho historických zkušeností.

Jednou v máji Jednou v máji Jan Drda

Klasika. Dílo popisuje velmi poutavě květnové povstání v Praze. I když je kniha psaná z levicového pohledu, je to velice dobré čtení.

01.03.2016 4 z 5

100 let městské dopravy v Teplicích 1895-1995 100 let městské dopravy v Teplicích 1895-1995 Miroslav Grisa

Kniha pro každého zájemce o MHD v Teplicích. Historie podniku a spousta fotografií.

Teplice Teplice Květoslava Kocourková

Pro toho, kdo se zajímá o historii Teplic je toto báječná knížka plná starých fotek.

Průšvihy firmy Neprakta Průšvihy firmy Neprakta Oldřich Dudek

Hezké čtení plné laskavého humoru.

Ještě jednou Klapzubáci Ještě jednou Klapzubáci Zdeněk L. Dufek

Autor se pokusil navázat na populární Klapzubovu jedenáctku, což se úplně nepovedlo a v podstatě přezul hlavní hrdiny jen z kopaček do bruslí. Kdo od knihy nečeká žádné zázraky se bude zamlouvat. Určitě stojí za přečtení.

Dívka na vdávání Dívka na vdávání Miloslav Švandrlík

Staročeská pověst napsaná s humorem a z úplně jiného pohledu než jsme zvyklí. Škoda, že takových pověstí mistr neupravil víc.

28.02.2016 5 z 5

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Miloslav Švandrlík

Knížka která je určena především dětem. Potěší ovšem i starší čtenáře, kteří se na jejích stránkách mohou vrátit do dětství.

Šance jako hrom Šance jako hrom Miloslav Švandrlík

Veselý příběh, který potěší každého milovníka Miroslava Švandrlíka i ty kteří jeho dílo neznají.