Encyklopedie městské dopravy v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Encyklopedie městské dopravy v Čechách, na Moravě a ve Slezsku https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163182/bmid_encyklopedie-mestske-dopravy-v-cechach-na-morave-a-ve-slezsku-163182.jpg 5 3 2

Knížka přináší úvodní stať o vývoji městské dopravy u nás, v encyklopedické části pak v abecedním pořádku přehled jednotlivých měst (cca 180 lokalit) a v jejich rámci historii i současnost zdejší hromadné dopravy - tramvajové, autobusové, trolejbusové, případně speciální (lanovky ap.). Uvedeny jsou i dosud vzniklé integrované dopravní systémy. Text doprovází bohatá dobová obrazová dokumentace včetně cca 120 plánků historických i současných tras. Hesla jsou doplněna odkazy na literaturu a na internetové stránky. ... celý text

JosefW
12.12.2017 5 z 5

K této publikaci jsem se dotal víceméně náhodou při pročítání jedné závěrečné práce na téma vývoje městské hromadné dopravě v Praze v meziválečném období. Sám jsem ji využil ke stejnému účelu, tedy jako jeden ze zdrojů, a ačkoli jsem ji nečetl doslova celou, zaujala mne svým provedením a popsáním snad každého provozu MHD v naší vlasti. Dala by se nazvat asi nejlepším uceleným přehledem provozů městské dopravy u nás.
Zajímavé čtení, které určitě doporučuji všem zájemcům o městskou hromadnou dopravu a její historii.

sulcv
12.03.2016 5 z 5

Kniha určená fandům městské dopravy. Je zde historie městské dopravy v celé České republice. Vývoj, schémata, vedení linek a různé zajímavosti. Kniha je vydaná v roce 2003, takže vedení linek a číslování spojů je již neaktuální.

doprava městská hromadná doprava

Autorovy knížky