strbkav strbkav komentáře u knih

Cestovanie v čase Cestovanie v čase * antologie

Niektore poviedky boli skvele napisane, svizne tempo deja, lahko sa citali, boli putave a hned vas vtiahli do obsahu, niektore vsak, hoci mali skvelu myslienku boli nekonecne nudne a naozaj som sa musela snazit udrzat otvorene oci pri ich citani, niezeby neboli zaujimave temou, ale zdali sa mi dost nudne napisane. Tych vsak bolo menej, mozno 10-20%.
V kazdom pripade vsak vyber knizky nelutujem a za precitanie urcite stoji.

20.11.2022 3 z 5

Troll Troll Michal Hvorecký

Priznám sa, že hoci autorov štúl nie je celkom moja šálka kávy (niektoré knižky sa mi páčia viac, iné menej, čítam ho rada, ale nie je mojou prvou voľbou v kníhkupectve), táto knižka ma prekvapila akčným príbehom a svižným štýlom písania, našla som tam všetko, čo má podľa mňa dobrá knižka mať - bežný život, vzťahy, človečinu, napätie aj fantáziu. Tu som našla všetko a knižku zhltla našup.

17.09.2022 4 z 5

Zvláštne šťastie Zvláštne šťastie Maxim E. Matkin

Táto knižka ma dosť sklamala. Som verný fanúšik Matkina, mám všetky jeho knihy a po nejakom čase som po ňom opäť siahla, avšak akoby sa autor zasekol autor a nemal už o čom písať. Téma je absurdná, postavy nezaujímavé, celé mi to prišlo také "rádoby" umelecké a pritiahnuté za vlasy. Popravde, chýbala mi Hysterka a Kretén, hoci chápem, že sa nedá dvadsať rokov písať o tom istom. Chýbali mi v tom zmysle, že to bolo svižné, svieže, zo života a vtipné. V tejto knižke som nič také žiaľ nenašla.

17.09.2022 2 z 5

Domofón Domofón Zygmunt Miłoszewski

Zvyknutá na to, že som knihy Zygmunta Miloszewskeho zhltla doslova za pár dní, táto knižka ma popravde trošku sklamala (už predtým som od neho čítala Sklamaní, Zrnko pravdy a Hnev). Na rozdiel od predošlých napínavých tém i príbehov, Domofón síce bol napínavý, ale keďže bol takmer od začiatku zápletky značne nereálny, ale zas ešte ďaleko k žánru fantazy, tak ma zápletka tak úplne nechytila a trošku som sa už aj musela cez ďalšie a ďalšie komplikácie obyvateľov prehrýzať, lebo už mi neprišli celkom ako gradácia deja, skôr ako umelé naťahovanie príbehu. Nie zlé, ale u tohto autora som bola zvyknutá, že ma vtiahli do deja oveľa viac.

17.09.2022 3 z 5

Správa od mŕtveho chlapca Správa od mŕtveho chlapca Katarína Holetzová

Kniha je písaná pútavým štýlom, nechýba gradácia aj napätie, avšak nepochopila som úplne, či to má byť akože tajomný thriller alebo psychologická dráma do duše ženy alebo len taký bežný príbeh zo života, trochu sa to tam nejasne "premieľalo" a divný koniec mi pokazil celý dojem z knihy. Mňa veľmi neoslovila, čitala sa síce veľmi dobre, ale zážitok po nej som nemala, skôr zmiešané pocity.

17.09.2022 3 z 5