Stilico Stilico komentáře u knih

Středověké město v Čechách a na Moravě Středověké město v Čechách a na Moravě František Hoffmann

Pokud si chce člověk udělat základní přehled o podobě středověkého města a života v něm, měl by sáhnout po této knize.

Brigádní generál Josef Bartík Brigádní generál Josef Bartík Pavel Kreisinger

Přehledná a čtivá kniha, která ve stručnosti nastiňuje všechny dramatické zvraty v dějinách českého národa na příkladu životních zkušeností brigádního generála Bártíka, který není moc znám a přitom patřil mezi přední představitele československého odboje za 2. světové války.

17.02.2012 4 z 5

Pravěk českých zemí v evropském kontextu Pravěk českých zemí v evropském kontextu Jan Bouzek

Stručná, přehledná kniha s mnoha zajímavými informaci především pro studenty archeologie, ale i pro ty kteří vidí kouzlo v archeologických nálezech.

Hrátky s čertem Hrátky s čertem Jan Drda

Krásná česká pohádka, kterou snad každý alespoň jednou viděl před Vánoci v televizi. Ač jsem ji znal téměř nazpaměť, tak jsem sáhl po knižní podobě a mohl si ještě hlouběji užívat Drdových hrátek s českým jazykem.

Hovory k sobě Hovory k sobě Marcus Aurelius

Kdyby se každý panovník uměl obracet do sebe a svých myšlenek jako Marcus Aurelius, žilo by se nám lépe.

Ílias Ílias Homér

Jedna z prvních knih na světě a už jedna z nejlepších!!!

Objevování Bible Objevování Bible Israel Finkelstein

V mnoha ohledech inspirativní kniha, především v otázkách vzniku Starého zákona a možných motivací sepisovatelů starozákonních příběhů, které se odrazilo v hodnocení vlastních panovníků a okolních kmenů. Velice čtivě a přehledně napsáno. A hlavně se na rozdíl od mnoha jiných badatelů biblických dějin nesnaží přesvědčit o své neomylnosti.

17.02.2012 4 z 5